اسامی برگزیدگان جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد
اسامی آثار برگزیده در تمامی بخش های ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت معرفی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تاریخ : شنبه 1397/09/10 ساعت 17:59
،برگزیدگان بهترین آثار در تمامی بخشهای ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت امشب در سالن همایشهای برج میلاد معرفی شدند.
نام برگزیدگان به شرح زیر است:
بخش مسابقه سینمای ایران
برگزیدگان فیلم های سینمایی
لوح تقدیر + جایزه نقدی بهترین فیلمبردار: علیرضا زرین دست برای فیلم «سرو زیر آب»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگری+ جایزه نقدی بهترین بازیگر: ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»:
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه+ جایزه نقدی بهترین فیلمنامه: منیر قیدی و ارسلان امیری برای فیلم «ویلایی ها»
جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار + جایزه نقدی بهترین کارگردان: محمد علی باشه آهنگر برای فیلم «سرو زیر آب»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی+ جایزه نقدی بهترین کارگردان: بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی بهترین فیلم: سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب»
بخش فیلم های مستند ایران
لوح تقدیر + جایزه نقدی کارگردانی: محمد مهدی خالقی برای فیلم مستند «پسرم»
لوح تقدیر ویژه + جایزه نقدی کارگردانی: مصطفی اشراق برای فیلم مستند «بِیتُنا»
دیپلم افتخار برگزیده سوم + جایزه نقدی کارگردانی: محمد رضا امامقلی برای فیلم مستند «آقای نخست وزیر»
دیپلم افتخار برگزیده دوم+ جایزه نقدی کارگردانی: وحید فراهانی برای فیلم مستند «با صبر زندگی»
تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اوّل+ جایزه نقدی کارگردانی: رضا فرهمند برای فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی »
بخش سینمای بین الملل
برگزیدگان فیلم های سینمایی
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه + جایزه نقدی : باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی «پدر»
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی+ جایزه نقدی: کیم دروژنین و اندری شالوپا کارگردانان فیلم «28 مرد پانفیلوو»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی + جایزه نقدی : آلوارو برچنر کارگردان «شب 12 ساله»
جایزه ویژه شامل تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی: سعید ملکان تهیه کننده «تنگه ابوقریب»
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی : سیدمحمود رضوی تهیه کننده «ماجرای نیمروز »
بخش روایت نو – فیلم های سینمایی
جایزه ویژه - تندیس و دیپلم افتخار+ جایزه نقدی : علی دهکردی بازیگر فیلم «دریاچه ماهی»تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردان فیلم اول+ جایزه نقدی: منیر قیدی کارگردان «ویلایی ها»
بخش جلوه گاه نور
جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار+ جایزه نقدی : محمد حسین مهدویان کارگردان «ماجرای نیمروز»بخش عماد مغنیه
جایزه بهترین فیلم+ جایزه نقدی : وحید فراهانی کارگردان «با صبر زندگی»جایزه برگزیده دوم + جایزه نقدی : رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی »
بخش بین الملل- فیلم های مستند
لوح تقدیر + جایزه نقدی : جرمی ویلیام کارگردان «بر روی لبه چاقو»دیپلم افتخار برگزیده سوم + جایزه نقدی : خدیجه السلامی کارگردان «یمن،کودکان و جنگ»
دیپلم افتخار برگزیده دوم + جایزه نقدی : آقایان دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان «کشتن غزه»
تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول + جایزه نقدی : رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی»
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان