تبیان، دستیار زندگی

محصص: با تخلف از قواعد فیفا آینده‌اى نخواهیم داشت

مرتضى محصص مدرس فیفا و عضو کمیته فنى AFC معتقد است در موضوع اجراى قانون بازنشستگى در فوتبال باید از تجربه گذشته استفاده کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مرتضی محصص
مرتضی محصص در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزارى تسنیم اظهار داشت: این مسئله فراتر از افراد و اشخاص است. مسئله آقاى تاج یا دیگر مسئولان فدراسیون نیست بلکه ابتدا باید ببینیم فدراسیون فوتبال دولتى است یا غیردولتى و فیفا چه موضعى در این خصوص دارد. دیدگاه فیفا کاملا مشخص و واضح است و با هیچ کشورى هم تعارف ندارد. زمانى که فدراسیون فوتبال کویت تعلیق شد من در آنجا بودم. واقعا اتفاق تلخى بود آن هم در شرایطى که کویت ارتباط بسیار نزدیکى با نهادهاى بین المللى ورزشى داشت اما اینگونه ارتباطات هم کمکى به آنها نکرد.

عضو کمیته فنى AFC ادامه داد: همه ما موافقیم که قوانین باید براى همه یکسان باشد و قطعا این قانون هم بسیار مفید است اما باید بپذیریم شرایط فوتبال متفاوت است. فیفا فدراسیون‌ها را غیر دولتى و تابع قوانین خودش مى‌داند. قطعا قوانین داخلى هر کشور محترم است اما در انتخاب مسئولان فدراسیون‌ها از نگاه فیفا تنها روش‌هاى دموکراتیک قابل پذیرش است و هر دخالتى که استقلال فوتبال را تحت تاثیر قرار دهد تعلیق را در پى دارد. متاسفانه خود ما تجربه تلخى در این زمینه داریم و تعجب مى‌کنم چطور آن اتفاقات را به سادگى فراموش کرده‌ایم.

محصص عنوان کرد: من در فوتبال یک معلم هستم و وابسته به هیچ فردى نبوده و نیستم. اینگونه مسائل را از روى وظیفه بیان مى‌کنم چون آینده فوتبال براى همه ما مهم است. با تخلف از قواعد فیفا آینده‌اى نخواهیم داشت. فوتبال ما الان در مقطع حساسى قرار دارد. دو جام جهانى موفق را تجربه کرده‌ایم و اعتبار خوبى در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا داریم. در فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلى و حتى فوتبال بانوان موقعیت و اعتبار خوبى داریم. این مسائل قابل انکار نیست و در چنین شرایطى نباید جایگاه و موقعیت‌مان را به خطر بیندازیم.

وی اظهار داشت: تیم ملى ما تورنمنت مهمى را در پیش دارد و امیدوارم بتواند با آرامش و بدون جنجال و حاشیه وارد این مسابقات شود تا بتوانیم به موفقیت بزرگى در جام ملت‌ها دست یابیم. فراموش نکنیم که این جام براى ما اهمیت زیادى دارد و بازیکنان با کیفیت زیادى در اختیار داریم که مى‌توانند پس از سال‌ها ما را به قهرمانى آسیا برسانند.
منبع: تسنیم