سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

خودکفا بودن را به فرزندتان آموزش دهید

آموزش بافت عروسک کاموایی

اگر اهل بافتن هستید، حتما کلی کلاف کاموا در منزل پیدا می‌شود، حتی اگر هم کار بافتنی انجام نمی‌دهید ما پیشنهاد می‌کنیم حتما یک دسته کاموا تهیه کنید و کاردستی عروسک کاموایی را با کودک‌تان درست کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 چند رشته نخ چقدر برای کودک شما جذاب می‌شود و ساعت‌ها سرش را گرم می‌کند، ما امروز کاردستی عروسک کاموایی را در هر سه گروه سنی خردسال، کودک و نوجوان قرار داده‌ایم و علت آن این است که برای همه سنی جذابیت دارد. اگر خردسال و کودک دارید حتما عروسک‌هایی تابحال از اسباب بازی فروشی‌ها تهیه کرده‌اید ولی عروسکی که خود کودک‌تان درست کند و یا در تهیه آن دخالت داشته باشد یک الگوی رفتاری در جهت سازنده و تولید کننده بودن است و چه بسیار که در این روزها جامعه در جهت پیشرفت نیازمند فکرهای خلاق و تولیدکننده بجای مصرف کننده‌ هست.

اگر هم شما نوجوان هستید باز کاردستی عروسک کاموایی حتما امتحان کنید، ساده و نتیجه زیبایی دارد آن را بعنوان آویز کیف و یا تزئین اتاق و دیوار و خیلی کاربردهای دیگر استفاده کنید.

مواد لازم:
کاموا
یک تکه مقوا یا یک کتاب
قیچی


روش کاردستی عروسک کاموایی


ساخت عروسک کاموایی
رشته‌های کاموا را دور یک نوار مقوایی نسبتا ضخیم( یا کتاب) بپیچانید. طول نوار اندازه‌ای باشد که قد عروسک کاموایی می‌خواهید باشد. وقتی به نظرتان ضخامت کامواهای پیچیده شده کافی شد، آن را از نوار مقوایی در آورید. دسته کاموایی را قیچی کنید. الان رشته‌های کاموا یک اندازه دارید.

ساخت عروسک کاموایی
برای درست کردن سر عروسک دسته کامواها را از وسط تا کنید و با یک تکه نخ دیگر با کمی فاصله دور دسته را گره بزنید. در این مرحله کاموا را سه قسمت تقسیم کنید. دوتای کناری برای دست عروسک و دسته وسطی که نسبتا کلفت است برای تن و پای عروسک کاموایی است. دست‌های عروسک را مدل بافت تزیین کنید. پاهای عروسک را می‌توانید مثل مدل بافت در آورید و یا رشته کامواها را آزاد رها کنید تا مدل دامن شود. تزئینات زیبایی برای عروسک انجام دهید. به همین سادگی شما بعد از چند دقیقه یک عروسک کاموایی بامزه دارید.


منبع: شید شاد
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین