• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/06/20
  • تاريخ :

روز واقعه

 

 شش سال از حادثه تروریستی یازده سپتامبر می گذرد، اما بهره گیری تبلیغاتی مربوط به این موضوع همچنان دستور کاری است که دولت فعلی آمریکا آن را با خود به همراه دارد و مصائبی را بر مناطق بحران زده جهان و مسلمانان تحمیل کرده، بدون اینکه درباره تمام فرضیه های مربوط به عاملین اصلی آن اجازه بررسی داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حملات تروریستی 11 سپتامبر2001 علیه آمریکا که منجر به انهدام مرکز تجارت جهانی در نیویورک و بخشی از ساختمان وزارت دفاع در واشنگتن شد، خسارات اقتصادی و جانی زیادی را به بار آورد.

پس از این حادثه، "تروریسم" تفسیر جدیدى پیدا کرد. ساختار نظام فکرى آمریکا در سیاست خارجى تغییر و به سوى یک نظام سلسله مراتبى امرى و غیرمشروط سوق پیدا کرد.

اولین پیامد این تغییر، گسترش مفهوم مبارزه با تروریسم بود که جرج بوش آن را در ۲۲سپتامبر۲۰۰۱ در جمع نمایندگان کنگره تبیین کرد و دولتها را در مقابل انتخاب این گزینه قرار داد: "آنکه با ما نیست، علیه ما است!".

با مطالعه جزئیات، این مسئله روشن می شود که اتهاماتی چون نسبت دادن محور شرارت به برخی کشورها، برنامه هایی از پیش تعیین شده بود،اما برخی فرضیات قوی و علمی که درباره توطئه بودن حادثه 11 سپتامبر مطرح شدهرگز اجازه بررسی نیافتند.

به منظور روشن شدن بسیاری ازحقایق و پاسخ به ده ها پرسش که در این زمینه وجود دارد، لازم است چند نکته زیر را مورد توجه قرار دهیم :

 

- نکته اول : حملات 11 سپتامبر بر اساس یک طرح دقیق و جامع صورت گرفت، به طوری که اهداف از قبل تعیین شده به خوبی محقق شد  که این امر بیانگر این است که آنچه در 11 سپتامبر اتفاق افتاد، یک عملیات پیشرفته و پیچیده بوده است. چنین عملیاتی به تکنولوژی جدید و آمادگی های لازم که کمتر از یکسال نمی‌باشد، نیاز دارد. به طور قطع انجام چنین عملیاتی با مشارکت صدها همدست و شریک صورت گرفته است.

اگر واقعیت امر این است، پس در اینجا این پرسش مطرح است چه کسی در پشت این حادثه قرار دارد؟ طراح، مدیر و مجری این عملیات چه کسی است وعامل حقیقی چه کسی است؟ چه کسی درجهان از چنین قدرت برتر و امکانات گسترده‌ای برخوردار است؟

شاید برای پاسخ به این پرسش به تفکر یا هوش زیادی نیاز نباشد، چون هیچ دلیل قانع کننده ‌ای که به آسانی بتواند انسان را متقاعد کند به اینکه گرایش های مخالف آمریکا در جهان عرب یا دیگر مناطق چنین عملیاتی را اجرا کرده اند، وجود ندارد.

نه بن لادن و نه دیگر گروه های اسلامی و غیر اسلامی در جهان سوم قادر به اجرای چنین عملیات گسترده و دقیقی نیستند.

- نکته دوم : روشن است که کسانی که این حملات وحشیانه را هدایت و رهبری کرده‌اند، خوب می‌دانند، چنین حملاتی می‌تواند به درگیری و منازعات بی نهایت جدی میان آمریکا خواه دولت وخواه ملت آن و متهمین (جهان عرب و اسلام) منجر شود. به ویژه زمانی که افکار عمومی در غرب و آمریکا کاملا آماده است تا از همان لحظه نخست حادثه بپذیرد که مرتکبین این حملات، اعراب و مسلمانان هستند.

شاید پرسشی که دراینجا به ذهن خطورمی‌کند این باشد که چه کسی از این درگیری ومنازعه میان آمریکا وجهان اسلام سود می‌برد؟ چه کسی همواره تلاش کرده است تا اینکه آمریکا تنها در کنار او باشد و با سایر طرفها همراه نباشد؟

 

 

- نکته سوم : روزنامه ها و رسانه های مختلف آمریکایی مطالبی را منتشر کرده اند که موید این امر است که عاملان حملات تروریستی براساس اعلام دستگاه های امنیتی آمریکا از قبل درموضع شبهه قرار داشته یا اینکه تحت مراقبت و کنترل بوده اند ، برای دستگاهای اطلاعاتی آمریکا بسیار آسان بوده تا چنین حملاتی را پیش بینی کنند و آن را ناکام گذارند.

اگر آن طور که درحال حاضر معروف و مشهور است تمام کسانی که انگشت اتهام متوجه آنهاست، گروه های عربی و اسلامی هستند، و همچنین در درجه نخست انگشت اتهام متوجه فراری سعودی، اسامه بن لادن است، پس این حقیقت را همه می‌دانند که این فرد و افراد وابسته به او تحت کنترل و مراقبت شدید قرار دارند، تمام تحرکات و فعالیت این افراد تحت نظارت و کنترل شدید سیا(سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) و موساد رژیم اسرائیل بوده است.

بدین ترتیب این پرسش مطرح می‌شود که با توجه به مطالب فوق الذکر پس چه کسی تحت مراقبت و کنترل این دستگاهها نیست، چه کسی در این جهان است که آمریکا نسبت به او اطمینان کامل دارد و هیچ شبهه یا شکی نسبت به او ندارد؟

ایالات متحده آمریکا امروز بر اساس ادعای خود در راس هرم رهبری این جهان قرار دارد. دولتی در موقعیتی مانند آمریکا، در برابر دولتهای دیگر ضربه پذیر نیست مگر اینکه این ضربه از سوی دشمنی که به خود او وابسته است وارد شود. دشمنی که در اخلاق و خصوصیات روحی و روانی غالبا در میان کشورها به ندرت یافت می‌شود.

 

موفقیت حملات تروریستی به آمریکا، می‌تواند برخی را به این تحلیل برساند که دستگاه اطلاعاتی آمریکا با شکست مواجه شده است و باید در شایستگی و صلاحیت آن برای برقراری امنیت تردید کرد. از دیدگاه و منظر کارشناسانه پارامترهای شکست یا تردید در عدم کارایی دستگاه اطلاعاتی آمریکا، پارامترهایی است که با واقعیت تطبیق نمی‌کند، زیرا ملاحظه می‌کنیم که به طور قطع سازمان اطلاعاتی آمریکا از دشمن حقیقی غافل شده اند، این امر سبب شده است تا دستگاه های اطلاعاتی آمریکا نتوانند چنین حملاتی را پیش بینی کنند. در نتیجه فرصت کافی برای آنها دست نداد تا این عملیات را ناکام کنند، و در همین حال ایالات متحده آمریکا اتهامات کورکورانه و بی هدفی را متوجه بی گناهان کرده است، اتهاماتی که ادله کامل و کافی آن را تایید نمی‌کند.

 

- نکته چهارم : چنانچه زوایای حقیقت را خوب مورد بررسی و تحقیق قرار دهیم، ملاحظه خواهیم کرد که  دشمنی اصلی میان کشورهای اسلامی و عربی نسبت به آمریکا وجود ندارد، گر چه این به معنای انکار رنجش و انزجار شدید کشورهای اسلامی و عربی از آمریکا نمی‌باشد، چون این کشورها به دلیل جانبداری کامل آمریکا از رژیم صهیونیستی ناراحتند، اما به هر حال این رفتار آمریکا، ملتهای عربی و اسلامی را به این فکر نمی‌اندازد تا بر ضد آمریکا وارد جنگ شوند و بیگناهان را به قتل برسانند.

علاوه بر این باید به این نکته توجه کنیم که اسلام تروریسم را مردود می‌داند، کشتن بیگناهان، کودکان و زنان و پیرمردها را جنایت می‌داند. اگر واقعا مسلمانان یا اعراب در این حملات تروریستی دست داشته اند، آیا آنها نباید در درجه نخست چنین حملاتی را بر ضد اسرائیل انجام می‌دادند؟

- نکته پنجم : تمام جهان براین امراتفاق نظردارند که حملات تاسف باری که به آمریکا صورت گرفت، نتیجه و حاصل مناقشه اعراب و اسرائیل است، بدین ترتیب طبیعی است که یکی از طرفهای منازعه کشورهای عربی و اسلامی هستند و طرف دیگر اسرائیل است. به عنوان یک استنتاج مقبول باید گفت کسانی که این حملات تروریستی را انجام داده اند، یکی از طرفهای منازعه هستند.

بنا به دلایلی که در بالا ذکر شد، به طور حتم می‌توان گفت کشورهای عربی و اسلامی و بن لادن قادر به انجام چنین عملیاتی نیستند، پس جز رژیم اسرائیل کس دیگری در قفس اتهام باقی نمی‌ماند. رژیمی که همواره تلاش می‌کند تا میان ملل اسلامی و مسیحی شکاف و تفرقه ایجاد کند.

همچنین از زمانی که آمریکا و اکثر کشورهای جهان درگیر مسائل مربوط به تروریسم هستند و تمام نگاهها متوجه حوادث 11 سپتامبر در‌آمریکاست، درچنین شرایطی ملاحظه می‌شود که رژیم اسرائیل دست به عملیات وحشیانه ‌ای علیه شهرها و شهروندان فلسطینی در کرانه باختری و نواز غره زده است، نیروهای اشغالگر صهیونیستی با استفاده از تانکها و بالگردهای آپاچی اقدام به انهدام و تخریب منازل فلسطینی ها کرده‌اند.

 

پس با وجودی که آمریکا و سازمان های اطلاعاتی آن، با این پیش فرض که مسلمانان عامل این اقدام تروریستی هستند اقدام به جمع آوری اطلاعات نمودند، اما این کشور هرگز درباره گزینه های دیگری همچون توطئه بودن این امر و یا احتمال دست داشتن عوامل رژیم اسرائیل در این امر که از سوی کارشناسان گفته می شد تحقیقاتی به عمل نیاورده اند.

فاکس نیوز سال گذشته از گزارش های فوق العاده محرمانه دستگاه های امنیتی آمریکا مبنی بر احتمال مشارکت اسرائیل در حادثه ترورریستی یازده سپتامبرخبر داد.بنابرگزارش این تلویزیون، اطلاعات به دست آمده نشان از این امر دارد که اسرائیلی های بسیاری در داخل و خارج هستند که همگرایی های زیادی در رابطه با جاسوسی از آمریکا دارند.

فاکس نیوز در گزارش خود اعلام کرد: بیش از 60 اسرائیلی درارتباط با حادثه 11 سپتامبر دستگیر و به دلایل مختلف بازداشت شدند که چند تن از نظامیان فعال و در حال خدمت اسرائیلی نیز در بین بازداشت شدگان بودند.

به گزارش این تلویزیون، گرچه نشانه ای بر دخالت رژیم اسرائیل در 11 سپتامبر وجود ندارد، اما بازرسان شک دارند که ممکن است اسرائیلی ها اطلاعاتی را پیشاپیش درباره حمله به دست آورده باشند و آن را به آمریکا ارائه نداده اند.

به گزارش این شبکه، بازرسان در مورد ارائه اطلاعات درباره این اسرائیلی ها می گویند "شواهد و قراین مربوط به این اسرائیلی ها و ارتباط آنها با یازده سپتامبر محرمانه است و نمی توانیم درباره این شواهد جمع آوری شده صحبت کنیم و این اطلاعات محرمانه است".

درادامه گزارش فاکس نیوز آمده است : یک گروه از اسرائیلی ها که درکارولینای شمالی هستند با آپارتمانی در کالیفرنیا که علیه اعراب جاسوسی می کردند در ارتباط بوده و این اعراب تحت نظارت سازمان های اطلاعاتی آمریکا در رابطه با مسائل تروریستی هستند. همچنین اسناد متعدد محرمانه ای که فاکس نیوز به دست آورده، نشان می دهد که حتی پیش از 11 سپتامبر تعداد 140 اسرائیلی دیگر دستگیر و آنها در ارتباط با جاسوسی برای اسرائیل حبس شده بودند.

به گزارش این تلویزیون، رسیدگی از سوی چند آژانس دولتی که بخشی یک گروه کاری هستند نشان می دهد که این  صهیونیست ها در سراسر آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات بوده اند.

 

 

 

UserName