وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در این بخش از مقاله به بررسی دو نرم افزار قدرتمند Word و Excel از مجموعه Office 2007 می پردازیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی مایکروسافت آفیس 2007

قسمت دوم

Microsoft Word 2007

معرفی مایکروسافت آفیس 2007

از آنجایی که برنامه Word پر کاربردترین برنامه Office است. لذا تغییرات ظاهری واسط کاربردی روی تعداد افراد بیشتری اثر خواهد گذاشت. اما چه شما این تغییرات را بهبودی و چه تغییر محصول در نظر بگیرید، یادگیری دوباره آنها تنها به سرعت آموزش شما و استعداد شما در یادگیری بستگی دارد. نهایتاً مایکروسافت با طراحی ساختار Help به بهترین شکل به همراه ابزارهای آنلاین هوشمند جهت کمک به شما بهترین شکل خوش آمد گویی را برای Word 2007 فراهم کرده است. آشکارترین تغییر در Word 2007، نوار ابزار ریبون، سودمندی آن را افزایش داده است. زمان زیادی برای تکمیل انبوه دستورات جایگزین شده، صرف نخواهند شد حتی برای آیتم‌هایی که از یک منو به منوی دیگر جابجا شده‌اند. برای آنکه به کار آزمودگان Word  در پیدا کردن دستورات کمک شده باشد. مایکروسافت یک راهنمای منابع دستورات از Word 2003 به Word 2007 را فقط به صورت آنلاین قرار داده که بسیار قابل توجه است. می‌توانید آن را از آدرس http://tinyurl.com/ymak6p دریافت کنید توجه داشته باشید این help آنلاین شامل مقدار زیادی عکس و تصویر و ویدئو است و به یک ارتباط یا پهنای باند زیاد برای دسترسی به آن نیاز دارید.

 

Mail- merge بهتر

باریکه Mailing نوار ابزار ریبون پروسه mail- merge را به صورت اسرارآمیزی بهبود بخشیده است و به شما کمک می‌کند تا یک پروژه را انتخاب کنید و دریافت‌کنندگان را تعیین کنید که می‌تواند از Outlook وارد شود و فیلدها را بنویسید و پر کنید.

سایر تغییرات نیز بخوبی عمل می‌کنند. اگر شما متنی را برجسته (high light) کنید و انتخاب کننده فونت را باز کنید و روی یک فونت موس را شناور کنید، پیش نمایش دهنده زنده آفیس به شما نشان می‌دهد که متن شما با این فونت به چه مشکلی خواهد شد. زمینه‌های Word  نیز شامل پیش نمایش دهنده زنده هستند که رنگ‌ها، فونت‌ها و سایر اثرات را به بهترین شکل نمایش می‌دهند. این زمینه‌ها می‌توانند تنها با یک کلیک زیبایی متن شما را بیشتر کنند. هنگامی که متنی را برجسته می‌کنید یک نوار ابزار سایه‌ای شامل توابعی برای تغییرات نمایان می‌شود اما اگر اینجا این تغییرات را انتخاب کنید نمی‌توانید پیش نمایش زنده را ببینید.

 

Word به صورت آنلاین

برای آنکه از برخی از ویژگی‌های Word استفاده کنید لازم است تا آنلاین باشید. وقتی یک صفحه خالی از Word را باز می‌کنید آرایه‌های فراوانی از template‌ ها نمایش داده می‌شود که اکثر آنها در Microsoft Office Online موجودند و اگر شما در حالیکه کلید Alt را پایین نگه داشته‌اید یک حرف را برجسته کنید. Word برای یافتن منابع آن کلمه اینترنت را جستجو می‌کند. اگر شما از یکی از شش ویلاگ مطرح مانند Blogger استفاده می‌کنید می‌توانید متن خود را ایجاد، منتشر و به روزرسانی کنید و فقط کافیست نام کاربردی و رمز عبور خود را وارد کنید. اما اگر از سرویس‌های دیگر استفاده می‌کنید. شاید لازم باشد که ابتدا URL و فرمت آن را بنویسید و با فشردن Publish از منوی آفیس نوشته‌های شما به بلاگ یا وب سایت و یا سرور مستندات ارسال خواهد شد.

حرف آخر

مایکروسافت برنامه Word 2007 را با انبوهی از دستورات، ابزارها و خصوصیات جدیدتر و قدیمی روانه بازار کرده است. واسط کاربری توسعه یافته آن بدین معنی است که شما به راحتی آنها را پیدا کرده و مورد استفاده قرار می‌دهید. توابع پیشرفتی برای تنظیمات ظاهری صفحات و ساختار بندی آنها وجود دارد.

 

 

Microsoft Excel 2007

معرفی مایکروسافت آفیس 2007

با اینکه ریبون مهم‌ترین نوع‌آوری آفیس 2007 است اما Excel تغییرات اساسی دیگری را نیز در پس پرده داراست. برای یک دهه، کاربران با 65536 ردیف و 256 ستون سرکار داشتند. اما Excel 2007 امکان دسترسی به 1048576 سطر و 16384 ستون را فراهم کرده. همچنین با Excel 2007 می‌توان مقادیر بیشتری را در سلو‌ل‌ها وارد کرد و به دستورات با لایه‌های بیشتر اختصاص می‌داد و محاسبات در سیستم‌هایی که دارای پردازنده‌های دو پروسسوری هستند را بین پروسسورها تقسیم می‌شود تا نتیجه سریع‌تر نمایان گردد. اما گرچه ممکن است این پیشرفت‌ها تعدادی از کاربران را خوش حال کند اما برای کاربران خانگی تفاوت چندانی نخواهد داشت.

 

ظاهر بهتر برای نمودارها

نسخه‌های قبلی Excel علیرغم آنکه او ویژگی نمایش نمودارها برخورد بود اما گرافیک آنها بسیار قدیمی می‌نمود در قسمتی از تلاش مایکروسافت برای ارائه موتور طراحی جدید به آفیس، چارت‌های Excel به میزان قابل توجهی پیشرفته‌تر شده‌اند و گام بلندی به سوی آینده برداشته شده است. از قسمت مبدل‌های از پیش طراحی شده ترکیب‌های رنگ هارمونیک، شکل‌های سه بعدی، سایه‌ها و سایر ویژگی‌ها را انتخاب و مشاهده کنید. متاسفانه Excel 2007 انواع نمودارها را اضافه نکرده است. متقاضیان زیادی سال‌ها درخواست نمودارهای جعبه‌ای، لوله‌ای و نقشه‌های نقطه‌ای و نمایش شبکه‌ای را داشتند اما Excel 2007 برای گسترش تعداد گزینه‌ها فقط تغییرات ظاهری در انواع نمودارهای موجود ایجاد کرده است.

 

تغییر شکل مشروط

اکثر خصوصیات ارتقا داده شده Excel به صورت شرطی می‌باشند که اجازه می‌دهد تغییر فرم دادن به مقادیر در صورتی که شرایط را برآورده کند، اعمال شود. بعنوان مثال، مبالغ بالای 100 پوند با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند و این تغییر شکل به تمام سلول‌ها اعمال می‌شود. این گونه ویژگی‌ها در Excel 2007 به سادگی از طریق تنظیم در ریبون قابل دسترسی هستند. اما مهم‌ترین مسائل در Excel نوارهای داده و تنظیمات آیکون‌ها هستند. نوارهای داده امکان اضافه کردن نوار سایه‌ای در پشت هر سلولی که تعیین می‌شود را فراهم می‌کند. هر چه نوار بزرگتر باشد اعداد بزرگتر خواهند بود. تنظیمات آیکون آیکون‌ها را در کنار عددهای گوناگون جای می‌دهد. اگر شما در حال ایجاد یک فایل صفحه گسترده برای نمرات امتحانی هستید، از Excel بخواهید که نمرات ردی را با قرمز و نمرات قبول را با رنگ سبز نمایش دهد تا در یک نگاه قابل تشخیص باشند. گر چه شما ممکن است به تنظیمات آیکونی Excel محدود باشید اما این تنظیمات بسیار خوب هستند. از دیگر پیشرفت‌های کوچک Excel کامل شدن خود بخود بهتر فرمول‌هاست که با ابزارهای پردازش عدد کار می‌کنند. این خاصیت همیشه به شما اعلام می‌کند که چه اطلاعاتی را برای تکمیل تابع نیاز دارید و هم اکنون می‌تواند نام توابع و گستره نام‌ها را به محض آنکه چند حرف را تایپ می‌کنید، پیش‌بینی کند چنین تغییری برای کسانی که روز با آن سرو کار دارند می‌تواند از نظر زمانی بسیار مقرون به صرف باشد.

 

حرف آخر

Excel 2007 پادشاه برنامه‌های صفحه گسترده و در بالای قله باقی می‌ماند اما از نظر قیمتی به اندازه کافی ارزان نیست. 180 پوند (معادل 432000تومان) مبلغ بالایی است. اما اگر شما هر روز برگه‌های کاری را به کمک Excel ایجاد می‌کنید لازم است تا آن را به روزرسانی کنید.

 

منبع: ماهنامه رایانه

مطالب مرتبط:

ترفندهای کار با Mobile office

استفاده از فایل Outlook 2003 در Outlook XP

ترفند: عملیات ریاضی در Word

تبدیل اعداد به فارسی در Word

همه چیز درباره مدارك مایكروسافت

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین