سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تبیان بررسی می‌کند:

تحلیل آخرین وضعیت بازار مسکن

بخش اقتصاد وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در مقاله ای با عنوان «جایی برای بی‌خانه‌ها نیست! » به بررسی روند رکود تورمی بازار مسکن در طی سال جاری پرداخته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مسکن
 به گزارش روابط عمومی، تنش‌ها و تغییرات بازار طلا و ارز؛ نهایتاً به مردم اثبات کرد که سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، یکی از کم‌ریسک‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌شود و اختصاص نقدینگی به سرمایه‌گذاری در بخش سکه و ارز، یکی از مخاطره‌انگیزترین روش‌های سرمایه‌گذاری است.
به همین منظور، آزاده مرنی در متن این مقاله آورده است: «بازار مسکن، همواره یکی از بخش‌های اقتصادی مورد توجه عموم مردم است. بخشی که قریب به اتفاق مردم درگیر آن هستند. برخی برای سرمایه‌گذاری و سودگیری و برخی دیگر، برای مصرف و نیاز. اما این حوزه، یکی از متغیرترین حوزه‌های اقتصادی کشور ما محسوب می‌شود که بنا به دلایل مختلفی ازجمله؛ عدم نظارت مطلوب و سوء مدیریت‌ها، با حواشی و چالش‌های فراوانی همراه بوده است.
درواقع طی 6 ماهه‌ی نخست سال جاری، بازار مسکن با رکود نسبی مواجه بود. رکودی که عامل اصلی آن عدم معاملات ملکی به بهانه افزایش قیمت آن در ماه‌های آتی بود. حقیقت این است آمار خانه‌های خالی و بدون سکنه رو به افزایش است و بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان املاک و مستقلات، بیش از 5 میلیون خانه خالی در تهران وجود دارد که باعث به هم خوردن تعادل در بازار مسکن شده است. البته باید توجه داشت که این آمار، به معنای مازاد عرضه نیست و نشان از دلالی و احتکار دارد.
"حامد مظاهریان" معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، چندی پیش اظهار داشت که عدم نظارت مطلوب در این بخش و نیز نبود برنامه‌ای مدون در راستای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی، دو عامل اصلی رکود و افزایش قیمت در بازار مسکن محسوب می‌شوند. باید توجه داشت که مالیات یکی از اهرم‌های اصلی حفظ تعادل در بازار مسکن است که متأسفانه طی سال‌های اخیر مورد کم‌توجهی قرار گرفته است.»
علاقمندان می توانند متن کامل مقاله «جایی برای بی‌خانه‌ها نیست!» را در بخش اقتصاد وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان مطالعه کنند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین