سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

قوانین شبیه سازی فوتبال دوبعدی در چهاردهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

در این مطلب قوانین مربوط به مسابقه شبیه سازی فوتبال دوبعدی ارائه شده است...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قوانین شبیه سازی فوتبال دوبعدی

در لیگ شبیه سازی فوتبال دوبعدی، دو تیم متشکل از ۱۱ بازیکن مجازی در یک محیط شبیه سازی شده با یکدیگر بازی می کنند. تلاش شده است که در این محیط شبیه سازی شده، بسیاری از اعمال و حسگرهای روبات های واقعی و شرایط واقعی بازی شبیه سازی شود.

هر بازیکن مجازی به طور مجزا از بازیکن های دیگر، اطلاعاتی را برای سرور شبیه ساز ارسال و از آن دریافت می کند. اطلاعاتی که هر بازیکن دریافت می کند شامل اطلاعات محیطی برای آن بازیکن مانند فاصله ی بازیکن تا نقاط مختلف زمین و مکان نسبی توپ نسبت به بازیکن است. همچنین هر بازیکن اطلاعاتی مانند چگونه حرکت کردن و چگونه شوت زدن را برای سرور شبیه ساز می فرستد. اطلاعاتی که بازیکن ها دریافت می کنند، دارای خطا هستند.

 قوانین لیگ شبیه سازی دو بعدی فوتبال استارتر:
·         هر فرد می‌بایست تنها در یک تیم عضویت داشته باشد. بنابراین حضور هریک از اعضای تیم در تیم‌های دیگر با سمت سرپرست، عضو، استاد راهنما و یا هر عنوان دیگری امکان‌پذیر نیست.
·         وجود اشتراک مشهود میان سورس کد تیم‌های شرکت‌کننده منجر به حذف شدن تمام تیم‌های استفاده‌ کننده از آن خواهد شد. منظور از اشتراک کد، کدهایی است که به صورت عمومی منتشر نشده باشند.
·         تمامی تیمهای شرکت کننده باید از سورس کد STDagent2d استفاده نمایند و یا اینکه بیس را اعضای تیم به صورت کامل پیادهسازی کرده باشند.
·         در طول مسابقات، قوانین، شکل کلی سیاست‌گذاری را مشخص کرده و حق کمیتهٔ داوری برای اعمال نظر تحت هرگونه شرایط پیش‌بینی‌نشده و خاص محفوظ می‌باشد.
·         در زمان برگزاری مسابقات جلسه حضوری تایید فنی تیمها تشکیل میشود. در این جلسه باید مشخص گردد که تمامی کدهای اضافه شده به بیس مورد استفاده به وسیله اعضای تیم نوشته شده است و اعضای تیم باید بتوانند تمامی موارد از جمله کد و الگوریتم ها را به صورت کامل توضیح دهند در صورتی که تیم ها نتوانند امتیاز لازم را کسب کنند از مسابقات حذف خواهد شد.
تمامی اعضای تیم باید دانش آموز باشند.

تکالیف مورد نیاز برای تیم ها:
·         گزارشِ فنی یا TDP، که یک مقاله‌ حداکثر ده-صفحه‌ای شامل توضیحات فنی در رابطه با ایده‌های پیاده‌سازی‌شده در سورس‌کد تیم توسط اعضای آن و همچنین برنامه‌های آینده است‌.
       o        نام کامل اعضای تیم باید در صفحه‌ٔ نخست گزارشِ فنی درج شده باشد. نام‌های درج‌شده نهایی محسوب شده و اضافه‌کردن یا جابه‌جایی اعضا بعد از تایید صلاحیت منتج به Disqualify شدن تیم خواهد شد.
       o        گزارشِ فنی باید به زبان فارسی نوشته شود.
·         فایل‌های لاگ مربوط به بازی تیم، که شامل صحنه‌هایی است که می‌توانند تصدیق‌کننده پیاده‌سازی ایده‌های معرفی‌شده در گزارشِ فنی باشند.
       o        حداقل یک و حداکثر پنج فایل می‌توانند تحویل داده شوند.
       o        یک پیوست متنی شامل توضیحات مربوط به فایل‌های لاگ نیز باید به کمیته‌ فنی تحویل داده شود. (برای مثال در فایل پیوست متنی مشخص می شود که در سایکل 1000 بازی شماره 2 بازیکن شماره 8 تیم چپ رفتار توپگیری را اجرا کرده است) 

نام موارد باید ارسالی به صورت زیر باشد.
TDP: TDP_TeamName.pdf
Log: Log_TeamName.tar

هر تیم باید حداکثر تا تاریخ مشخص‌شده از طریق کلید ارسال گزارش و تکلیف، و یا ایمیلی با موضوع “Qualification – TEAMNAME”  و با درج کد پروژه برای کمیته داوران به آدرس project@tebyan.com ارسال نماید و موارد خواسته‌شده را به آن پیوست کند. همه مدارک باید در قالب یک ایمیل فرستاده شود. تیم‌هایی که به صورت پراکنده مدارک خود را فرستاده باشند، بررسی نخواهند شد. بدیهی است در صورت نبود هر یک از مدارک مورد نیاز، صلاحیت تیم برای شرکت در مسابقات تایید نخواهد شد.



 دبیرخانه جشنواره
آدرس دبیرخانه: تهران - بلوار کشاورز - خیابان نادری - جنب حجت دوست - پلاک 12 - طبقه اول - مرکز یادگیری
تلفن: 81202311، 81202428
پست الکترونیکی: project@tebyan.com
جهت دریافت مشاوره و هدایت اینجا کلیک کنید

قوانین ربات فوتبالیست، چهاردهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیانکانال تلگرام جشنواره پروژه های دانش آموزی

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین