تبیان، دستیار زندگی

بانویی که همه اموالش را وقف کرد

همزمان با هفته وحدت وقف‌های جدیدی در نقاط مختلف کشور ثبت شد که در این زمینه می‌توان به بانویی اشاره کرد که همه اموالش را وقف ترویج قرآن کریم کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
وقف

همزمان با آغاز هفته وحدت وقف‌های جدیدی با نیات مختلف از سوی خیران کشور به ثبت رسید.

وقف ۲ طبقه از آپارتمانی در خیابان مولوی تهران به ارزش ۵ میلیارد ریال

واقف خیراندیش خانم «عذرا کلهر قمی» ۲ طبقه از آپارتمان مسکونی خود را به متراژ ۷۰ متر و در مجموع ۱۴۰ متر وقف کرد.

نیت این وقف برپایی مراسمات ملی و مذهبی و عزاداری اهل بیت(ع)، فعالیت‌های قرآنی و آموزش و پژوهش و برگزاری کلاس‌ها و محافل قرآنی است که ارزش آن حدود ۵ میلیارد ریال برآورده شده است.

وقف یک مغازه در خیابان شهید رجایی تهران به ارزش ۵ میلیارد ریال

این وقف با نیت سلامتی حضرت امام زمان (عج) و همزمان با آغاز ولایت‌ ایشان و همچنین خیرات و مبرات ثبت شده است که ارزش ریالی آن بیش از ۵ میلیارد است.

وقف ۳ میلیارد ریالی برای ترویج قرآن کریم

قدم خیر گرجی با حضور در محل اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ازنا تمام دارایی‌اش شامل یک منزل ۲۵۰ متری و دو باب مغازه تجاری به ارزش تقریبی ۳ میلیارد ریال را وقف قرآن کریم کرد.

این واقف خیر اندیش، با توجه به وصیت همسر مرحومش و همچنین نیت خودشان این وقف را انجام داد که بر اساس نیت واقف تا زمان قیام آل محمد(ص) و تا زمانی که دنیا وجود دارد این وقف بر قرآن کریم و گسترش و ترویج دین مبین اسلام باشد.

وقف زمین زراعی با نیت ترویج قرآن کمک هزینه طلاب

واقف خیراندیش شریف خدری از خیرین روستای زرواو شهرستان بانه ۴۰۰۰ متر زمین مزروعی را با نیت قرآنی و کمک به طلاب وقف کرد که با توجه به نیاز مبرم شهرستان بانه به وجود موقوفاتی با نیت فعالیت‌های قرآنی و کمک هزینه تحصیل طلاب این وقف می‌تواند تاحد زیادی در پیشبرد اهداف قرآنی منطقه تأثیر گذار باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
 
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.