سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اضافه شدن کتاب ردیف پیانوی محجوبی به پرونده میراث ناملموس ملی

کتاب ردیف پیانوی مرتضی محجوبی اثر بهار برخوردار به دو پرونده «شیوه نوازندگی پیانوی کلاسیک ایرانی» به شماره ثبتی 1410 و «شیوه نوازندگی پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی» به شماره ثبتی 1409، که پیش از این به عنوان میراث ناملموس در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند، ضمیمه شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
اضافه شدن کتاب ردیف پیانوی محجوبی به پرونده میراث ناملموس ملی

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از بهار برخوردار، مولف کتاب «ردیف پیانو استاد مرتضی محجوبی» به خاطر انتشار این کتاب به عنوان اولین و تنها کتاب از ردیف پیانوی مرتضی محجوبی به خط نت بین‌المللی، تقدیر کرد.

در مراسمی که دوشنبه 28 آبان با هدف ثبت پیانونوازی ایرانی به شیوه جواد معروفی در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور برگزار شد، ابتدا فریبا جواهری از شاگردان جواد معروفی به اجرای قطعه‌ای در مایه بیات اصفهان پرداخت و سپس بهار برخوردار بخشی از ردیف پیانوی مرتضی محجوبی در دستگاه راست پنجگاه را اجرا کرد.

در این مراسم که با حضور مدیران، داوران و کارشناسان کمیته ثبت میراث فرهنگی ناملموس برگزار شد از کتاب ردیف بهار برخوردار به عنوان گنجینه‌ای ارزشمند که ردیف پیانوی محجوبی را بعد از دهه‌ها به صورت مجموعه‌ای قابل استفاده برای همه علاقه‌مندان به موسیقی ایران زمین در اختیار عموم قرار داده است، تقدیر و لوحی از سوی مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیاء میراث معنوی به او داده شد.

همچنین در این جلسه اعلام شد که کتاب ردیف پیانوی مرتضی محجوبی اثر بهار برخوردار به عنوان مرجع در دو پرونده «شیوه نوازندگی پیانوی کلاسیک ایرانی» به شماره ثبتی 1410 و «شیوه نوازندگی پیانوی ایرانی به سبک استاد مرتضی محجوبی» به شماره ثبتی 1409، که پیش از این به عنوان میراث ناملموس در فهرست آثار ملی ثبت گردیده‌اند، ضمیمه شد.

منبع : خبرگزاری ایلنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین