تبیان، دستیار زندگی

برپایی سیاه‌چادر عشایری در یک شهر جدید

یک مسؤل میراث‌فرهنگی به تشریح سیاه‌چادر عشایری در میدان اصلی یک شهر جدید پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
گردشگری
حمید کریمی - رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه این سیاه چادر عشایری به سبک سیاه چادرهای عشایر ایل قشقایی است که در میدان استقلال پرند برپا شده است، اظهار داشت: هدف از برپایی این سیاه چادر عشایری عرضه غذاهای سنتی و آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان با فرهنگ و سنت های زندگی عشایری است.

کریمی افزود: این سیاه چادر عشایری به مناسبت هفته فرهنگی رباط کریم و شهر پرند افتتاح شده است و علاقه مندان به زندگی عشایری، فرهنگ های قدیمی و آداب و رسوم سنتی می توانند با حضور در این سیاه چادر زیبای عشایری ضمن صرف غذاهای سنتی، برای مدت کوتاهی زندگی در سیاه چادر عشایری را نیز تجربه کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رباط کریم یادآور شد: سیاه چادر عشایری با عنوان "کافه رستوران عشایری ایل قشقایی" در میدان استقلال شهر پرند جنب ایستگاه راهنمایی و رانندگی برپا شده است.

کریمی خاطر نشان کرد: این سیاه چادر عشایری با مجوز رسمی از  اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رباط کریم و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر پرند دایر شده و از ساعت 8 تا 24 میزبان علاقه مندان به زندگی عشایری و غذاهای سنتی است.
منبع: تسنیم