سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

صندوق توسعه ملی از طرح های دانش بنیان حمایت می کند

برای صادرات محصول کشاورزی و صنعتی سال گذشته هشت هزار میلیارد ریال در بانک ها سپرده گذاشتیم و باید کسانی که امکان صادرات برای آنها فراهم است به بانک صنعت و معدن و کشاورزی مراجعه کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 صندوق توسعه ملی از طرح های دانش بنیان حمایت می کند
به گزارش تیبان به نقل از خبرگزاری ایرنا، مرتضی شهیدزاده روز یکشنبه در نشست با مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی که در شهرک صنعتی کاسپین برگزار شد، افزود: برای حمایت از طرح های دانش بنیان نیز منابع اعتباری از صندوق تفکیک شده و بستر لازم برای بررسی و حمایت از این نوع طرح ها فراهم است.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی به عنوان محرک موتور اقتصاد کشور بوده و باید نقش خود را در توسعه مملکت با رعایت خطوط قرمز ایفا کند، اظهار داشت: این صندوق برای توانمند کردن بخش خصوصی ایجاد شده است و حمایت از موسسات عمومی غیر دولتی که کمتر از 20 درصد دولت در آنها دخالت دارد را در دستور کار دارد.

صندوق نمی تواند طرح بدون بازار را بررسی کند و طرح ها حتما باید از لحاظ بازار حال و آینده بررسی شوند تا به مشکل نخورند.شهیدزاده افزود: صندوق توسعه ملی براساس سیاست های مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع نسل آینده تاسیس شده و باید در طرح های تولیدی و اقتصادی سودآور کشور سرمایه گذاری کرده و عواید آن را در سرمایه گذاری های جدید به کار گیرد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی ادامه داد: سیاست های مقام معظم رهبری، مصوبات مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیات امناء خط قرمز صندوق توسعه ملی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه حمایت از طرح های جدید صادراتی در دستور کار صندوق است، افزود: به عنوان مثال 16 طرح صادراتی در استان قزوین مورد حمایت قرار گرفته است و از طرح های دیگر که بتوانند از محل تولید صادرات داشته و شرایط بانک مرکزی را رعایت کنند نیز حمایت می کنیم.

شهیدزاده با اشاره به شرایط حمایت از طرح های اقتصادی توسط صندوق توسعه ملی، گفت: صندوق نمی تواند طرح بدون بازار را بررسی کند و طرح ها حتما باید از لحاظ بازار حال و آینده بررسی شوند تا به مشکل نخورند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: این صندوق برای حمایت از صادرکنندگان حدود 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نزد بانک صنعت و معدن سپرده کرده است که سرمایه گذاران صنعتی می توانند برای بهره برداری از این منابع اقدام کنند.

وی افزود: برای صادرات محصول کشاورزی و صنعتی سال گذشته هشت هزار میلیارد ریال در بانک ها سپرده گذاشتیم و باید کسانی که امکان صادرات برای آنها فراهم است به بانک صنعت و معدن و کشاورزی مراجعه کنند.
منبع: خبرگزاری ایرنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین