تبیان، دستیار زندگی

پاک سازی ریه ها با معجون های خانگی

ترکیباتی معجزه آسا برای پاکسازی ریه ها

بخور گرفتن با گیاهان اکسپکتورانت بهترین روش برای سم‌زدایی از ریه‌ها است. برای این کار به ازای هر دو لیوان آب یک قاشق برگ خشک گیاهانی مانند اکالیپتوس یا نعنا استفاده کنید. آن را روی حرارت قرار دهید و زمانی که آب به جوش می‌آید صورت خود را روی بخار گرفته و بخور بگیرید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
پاکسازی ریه

جوانی 24 ساله هستم که در شرکت ذوب روی مشغول به کار شده ام و دائماً با اسید سر و کار دارم. گاهی مواقع نفس کم می آورم. لطفاً بفرمایید چه خوراکی هایی برای ریه ام مفید است؟


برای پاک‌سازی ریه‌ها هرچند وقت یک‌بار می‌توانید با برخی گیاهان بخور دهید. بخور گرفتن با گیاهان اکسپکتورانت بهترین روش برای سم‌زدایی از ریه‌ها است. برای این کار به ازای هر دو لیوان آب یک قاشق برگ خشک گیاهانی مانند اکالیپتوس یا نعنا استفاده کنید. آن را روی حرارت قرار دهید و زمانی که آب به جوش می‌آید صورت خود را روی بخار گرفته و بخور بگیرید.

این ترکیب خانگی هم بسیار مفید است:
مواد لازم:
چند سانتی‌متر ریشه زنجبیل تازه 400 گرم
عسل 2 قاشق سوپ‌خوری
زردچوبه 400 گرم
پیاز
یک لیتر آب

طرز تهیه: اضافه کنید. زمانی که جوش می‌خورد زردچوبه را نیز اضافه کنید و بگذارید نصف بیشتر آب آن تبخیر شود. پس از خنک شدن آن را در شیشه‌ای تمیز ریخته و در یخچال بگذارید و هرروز دومرتبه دو قاشق از آن را با شکم خالی میل کنید.

از دیگر مواد غذایی سیر است که به پاک‌سازی ریه کمک می‌کند. سیر و آویشن برای پاک‌سازی ریه‌ها این ترکیب درمانگر باعث سم‌زدایی از ریه‌ها می‌شود. ترکیب خواص سیر با اثرات ضدعفونی‌کننده آویشن سلامت ریه‌ها را ارتقا می‌دهد.

چون پیاز، زنجبیل و زردچوبه نیز حاوی خواص ضدویروسی هستند و قدرت دفاعی بدن را بالا می‌برند. این مواد غذایی همچنین باعث دفع مواد زائد تجمع یافته در ریه‌ها می‌شوند.


مواد لازم:
سیر 10 حبه
آویشن تازه 3 شاخه
روغن‌زیتون به میزان لازم 

روش تهیه: حبه‌های سیر را در هاون بکوبید تا به‌صورت خمیر درآید. سپس برگ‌های آویشن را افزوده و دوباره بکوبید تا هر دو مخلوط و یکدست شوند. ترکیب را داخل یک ظرف شیشه‌ای تمیز بریزید و روی آن روغن‌زیتون بکر بریزید به‌طوری‌که سطح آن را بپوشاند. اجازه دهید ترکیب حاصل یک‌شب کامل بماند. روش استفاده حال که داروی خانگی سیر و آویشنتان یک‌شب به‌خوبی در روغن‌زیتون خیس شده است می‌توانید یک قاشق چای‌خوری از آن را به‌صورت ناشتا میل کنید. روز بعد نیز می‌توانید به همین میزان از ترکیب میل کنید. بعد از دو هفته مصرف اثرات آن را روی ریه‌ها و دیگر ارگان ها خواهید دید.

شربت زنجبیل، سیر، زردچوبه، پیاز و شکر تأثیر اصلی این داروی خانگی ناشی از میزان بالای آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات سم‌زدا و ضدالتهاب آن است. خواص موجود در ترکیبات دیگر باعث می‌شود که اثرات سیر چند برابر شود. چون پیاز، زنجبیل و زردچوبه نیز حاوی خواص ضدویروسی هستند و قدرت دفاعی بدن را بالا می‌برند. این مواد غذایی همچنین باعث دفع مواد زائد تجمع یافته در ریه‌ها می‌شوند.

مواد لازم:
آب نیم لیتر
شکر 200 گرم
پیاز نیم کیلو
ریشه‌ی زنجبیل تازه 1 تکه
زردچوبه 1 قاشق چای‌خوری
سیر له‌شده 3 حبه

روش تهیه: آب و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم گرم‌کنید. سپس پیازهای پوست‌کنده را اضافه کرده و هم بزنید. زنجبیل و سیرهای له‌شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید. زمانی که ترکیب به جوش آمد زیر شعله را کم کنید و به هم زدن ادامه دهید. باید اجازه دهید آب ترکیب به نصف برسد. سپس ترکیب را صاف‌کرده و اجازه دهید خنک شود. می‌توانید شربت به‌دست‌آمده را در یخچال نگهداری کنید. روش مصرف می‌توانید هرروز صبح به‌صورت ناشتا یک قاشق غذاخوری از این ترکیب میل کنید. می‌توانید این شربت را در آب ولرم مخلوط کرده و میل کنید. دو هفته‌ی مداوم از این شربت استفاده کنید و سپس یک هفته استراحت کرده و دوباره شروع کنید. در هر دو صورت سیر ترکیب اصلی داروی خانگی‌تان برای پاک‌سازی ریه‌ها محسوب می‌شود.

منبع: پرسش و پاسخ های عمومی مشاوره سلامتی مرکز مشاوره تبیان