تبیان، دستیار زندگی

زمان ظهور مخفی مانده تا عبد از غیر عبد مشخص شود

مرجع تقلید عالم تشیع با بیان اینکه زمان ظهور مخفی مانده تا عبد از غیر عبد مشخص شود، گفت: اینکه جامعه به اینجا رسیده که فکر می کنند هر چه گناه کنند، ظهور هم نزدیک تر خواهد شد! برای آن است که درباره ظهور تبیین درست صورت نگرفته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیت‌الله علوی گرگانی

آیت الله «علوی گرگانی» در دیدار حجت الاسلام «رحیمیان»، تولیت مسجد مقدس جمکران و ستاد فعالان فرهنگی مهدویت با بیان اینکه موضوع مهدویت جزء نیازهای امروز جامعه اسلامی است و لازم است در این رابطه آگاهی لازم به مردم داده شود، گفت: بعد از شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام) مردم دائم سؤال می پرسند، زمان ظهور آن امام چه موقع خواهد بود؟

مرجع عالم تشیع بیان کرد: حضرت حجت(علیه السلام) فرمودند: «زمانی که موقع آن فرا برسد، ظهور هم حتمی خواهد بود»؛ این بیان امام(علیه السلام) نشانگر این قضیه است که ظهور امری حتمی است؛ اما زمانش چه موقع خواهد بود؟ زمان مخفی مانده تا عبد از غیر عبد مشخص شود.

وی با بیان اینکه مخفی بودن زمان ظهور، نشان دهنده این است که  چه افرادی تسلیم محض خدای متعال هستند و در این آزمایش سربلند بیرون می آیند، ابراز کرد: این تأخیر ظهور، مشخص می کند چه افرادی عابد حقیقی هستند.

 آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه این تأخیر ظهور باعث شده بعضی افراد منحرف شوند و حتی با انحراف خود جامعه را هم به گمراهی بکشانند، تصریح کرد: متأسفانه  در میان بعضی از این فریب خوردگان اهل علم مشاهده می شود. این مشکلات مسئولیت ستاد فعالان فرهنگی مهدوی را بسیار سنگین کرده است.

معظم له بیان کرد: الان این سختی ها که نمونه ای از آزمایش الهی است، برای این است دین دار از غیر دین دار مشخص شود. وقتی مردم در سختی ها قرار گیرند، مشخص می شود چه کسی می تواند از این آزمایش الهی سر بلند بیرون بیاید.
وی تاکید کرد: متأسفانه، برخی  در منبرها می گویند، هرچه می خواهید گناه کنید؛ گناه کنید، این گناه باعث می شود حضرت(عج) زودتر بیایند. این نوع تفکرات درجامعه آسیب پذیر است و موجب می شود مردم هم منحرف شوند.

آیت الله العظمی علوی گرگانی خاطرنشان کرد: چرا جامعه به اینجا رسیده که فکر می کنند هر چه گناه کنند، ظهور هم نزدیک تر خواهد شد! چون در مورد ظهور تبیین درست صورت نگرفته است.


منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.