تبیان، دستیار زندگی

رفاه اجتماعی یکی از برکات وحدت مسلمین است

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: وحدت مسلمانان و سران کشورهای اسلامی برکات ویژه‌ای در زمینه اقتصادی، علمی، امنیتی و رفاه اجتماعی خواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
حجت‌الاسلام سید محمود نبویان

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز چهارشنبه 23 آبان در آئین افتتاحیه دومین دوره جشنواره عکس وحدت طی سخنانی با تأکید بر نقش هنر در انتقال مفاهیم و ارزش‌ها گفت: قرآن کریم یک متن عادی نیست، بلکه خداوند متعال آن را با هنری ویژه در اختیار بشریت قرار داده است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: قرآن کریم دو نگاه را درباره مسأله وحدت مطرح می‌کند؛ یکی نگاه امری که درباره آن می‌فرماید «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا» و دیگری نگاه نهیی که بیانگر پرهیز از تفرقه و جدایی از یکدیگر است، «وَلَا تَفَرَّقُوا». خدا از واژه «جَمِیعًا» استفاده می‌کند و این به معنای اهمیت وحدت جمعی انسان‌ها است.

وی با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته از سوی آمریکا گفت: اگر کشورهای اسلامی متحد بودند، با توجه به فشارهای اقتصادی که به کشورمان آوردند، رابطه خودشان را با کشورهای غربی قطع می‌کردند. به عبارت دیگر، برای حل مشکلات اقتصادی کشور نیاز به اتحاد کشورهای اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نبویان رفاه اجتماعی را یکی از برکات و ثمرات وحدت دانست و افزود: کنفرانس وحدت اسلامی که امسال سی و دومین دوره برگزاری آن است، برکات بسیاری داشته است. وحدت مسلمانان و سران کشورهای اسلامی برکات ویژه‌ای در زمینه اقتصادی، علمی و امنیتی و ... خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه در مسأله وحدت باید روی مشترکات کار شود، گفت: معنا و مفهوم وحدت باید بیش از پیش برای عموم مردم تبیین شود تا مورد سوء استفاده برخی‌ها قرار نگیرد.

نبویان در پایان گفت: امروز گفته می‌شود که بیشتر اختلاف شیعه و سنی در فقه است اما وقتی همین فقهیات را مورد بررسی قرار می دهیم می‌بینیم که شیعه و سنی در 90 درصد فقه نیز با هم مشترک هستند.


منبع: تسنیم
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.