تبیان، دستیار زندگی

سومین دوره جشنوارهزو هنر‌های سنتی فجر برگزار می‌شود

برگزاری سومین جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی، در دستور کار معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
سومین دوره جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی فجر برگزار می‌شود

مرضیه ترکمانیان سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنر‌های سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از آمادگی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی برای برگزاری سومین دوره جشنواره صنایع دستی خبر داد و اظهار کرد: این دوره جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی فجر در بهمن ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری این جشنواره اهمیت زیادی دارد؛ زیرا تا ۳ سال گذشته شاهد برگزاری جشنواره فجر در عرصه‌های سینما، تئاتر، موسیقی و هنر‌های تجسمی بودیم، اما جای جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی خالی بود.

او اظهار کرد: هم‌اکنون ۳ سال است که جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی برگزار می‌شود و هنرمندان معتبری در آن شرکت کرده‌اند. سطح کیفی جشنواره فجر صنایع دستی بسیار خوب است و اغلب هنرمندان صاحب سبک و جوانان خوش‌فکر و خلاق در این جشنواره شرکت می‌کنند.

سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنر‌های سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به نظرم سومین جشنواره صنایع دستی فجر نسبت به دو جشنواره گذشته بیشتر شناخته شده است و هنرمندان مطرح حضور پررنگ‌تری در آن خواهند داشت. ما جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی را معمولا به دو قسمت تقسیم می‌کردیم که بخشی از آن مختص به هنرمندان آوانگارد و پیشتاز در بحث خلاقیت است و بخش دیگر آن به هنرمندان صاحب سبک کلاسیک اختصاص دارد.

ترکمانیان تصریح کرد: امسال ما برای حضور گسترده‌تر هنرمندان در جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی برنامه‌ریزی کردیم و تلاش می‌کنیم که علاوه بر شناساندن بیشتر جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی، سطح کیفیت برنامه‌ها را بالا ببریم. افزایش سطح کیفی برنامه‌های مرتبط با جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی جزو اصولی است که ما امسال روی آن پافشاری می‌کنیم.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان