سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

فیبروم چیست و چگونه درمان می‌شود

متخصص زنان و زایمان گفت: تشکیل فیبروم ممکن است در دوران بارداری باشد که البته این مسئله با تشخیص و اقدام به موقع به ندرت باعث پیامد‌های نامطلوب خواهد بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فیبروم چیست و چگونه درمان می‌شود
عاطفه گرگین، متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته و اندومتریوز در ارتباط با روش‌های تشخیص و علائم فیبروم گفت:‌ فیبروم، توده‌های خوش خیم رحم هستند که البته بسیار شایع است و علت دقیق فیبروم نیز مشخص نیست.

وی ادامه داد: بیشترین شیوع فیبروم در در سنین باروری رخ می‌دهد و البته با یائسگی پسرفت می‌کنند؛ همچنین  فیبروم می‌توان بدون علامت باشد یا اینکه با خونریزی‌های شدید قاعدگی, درد لگن همراه شود. البته در صورت بزرگی فیبروم علایم فشاری به صورت تکرر ادرار یا احساس فوریت ادرار خواهدبود.
این متخصص زنان و زایمان درباره روش‌های تشخیص این عارضه گفت: تشخیص فیبروم با معاینه و سونوگرافی یا ام‌آرآی صورت می‌گیرد؛ همچنین فیبروم ممکن است در دوران حاملگی مشاهده شود، هرچند بسیار به ندرت باعث پیامدهای نامطلوب می‌شود.

گرگین در خصوص گزینه‌های درمانی فیبروم گفت:‌ روش‌های درمانی فیبروم شامل درمان انتظاری توام با نظارت، درمان دارویی و درمان‌های جراحی به صورت برداشتن میوم به‌روش جراحی لاپاراسکوپی یا هیستروسکوپی یا جراحی باز است؛ در عین حال میزان عود فیبروم در 5 سال پس از جراحی ۱۱ درصد است و در نهایت پیگیری و سونوگرافی روش مناسبی برای بررسی عود فیبروم است.
منبع: فارس
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین