تبیان، دستیار زندگی

در نشست خبری؛

برنامه‌های چهل سالگی انقلاب در صداوسیما تشریح شد

نشست خبری تشریح برنامه‌های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه ملی برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
برنامه‌های چهل سالگی انقلاب در صداوسیما تشریح شد

علی دارابی معاون امور استان‌ها و رئیس ستاد بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی سازمان صدا و سیما، صبح امروز در نشست خبری برنامه‌های شبکه‌های استانی با موضوع چهل سالگی انقلاب گفت: ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تمام استان‌ها تشکیل شده و نشست‌های مختلفی با برنامه سازان و مدیران استانی برگزار کرده ایم.برنامه های متفاوتی هم برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خواهیم داشت. برای مثال، برنامه‌ای به اسم «کارنامه» داریم که در این برنامه تلویزیونی تمام دولت ها، مدیران، استاندار‌ها و ... عملکرد خودشان را اعلام کرده‌اند. ما هیچ منعی برای دعوت از مدیران نداریم؛ مگر اینکه خودشان تمایل به حضور در برنامه نداشته باشند.

وی افزود: همچنین مستندی ۳۳ قسمتی دستاورد‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی و کارنامه‌ خدمات آن را در اختیار مردم قرار می‌دهد. ما در برنامه‌های خود تجلیل از پیشگامان انقلاب اسلامی را قرار داده‌ایم؛ چرا که باید چهره‌های انقلاب را به جوانان معرفی کنیم. به همین منظور با مشورت و همکاری دوستانمان در استان‌ها این چهره‌ها شناسایی شدند و مستند آن‌ها در حال تولید است.

وی درباره تولید مجموعه‌های تلویزیونی و مستند در شبکه‌های استانی سیما با رویکرد انقلاب اظهار کرد: ١٨ فیلم تلویزیونی و ٣١ سریال در دست تولید و پخش داریم. در حال حاضر چهار سریال «بانوی سردار» که روایتگر بی بی مریم و فصل دوم شیرعلی مردان خان است و به استبداد رضاشاه می‌پردازد، «گنج راه شیری»، «جلال» و «روز‌های بی‌قراری ۲» در مرحله تدوین و صداگذاری قرار دارد. همچنین ۵ سریال «سنجرخان»، «مادر»، «روایت ناتمام»، «تقدیر» و «آینا» در مرحله پیش‌تولید هستند و ۶ سریال «خاطرات حمید»، «گوهرشاد بیگم»، «سرزمین مادری»، «رضای مرضیه» (۱۹ دی قم)، «شهید زین‌الدین» و «من و سردار» در مرحله پایان نگارش قرار دارند. همچنین ۱۶ سریال دیگر نیز داریم؛ از جمله مجموعه‌های شهید آیت الله صدوقی، حبیب سپاه (سردار شهید همدانی)، بی‌باک (طاهره دباغ)، شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، ابوذر زمان (زنده یاد آیت‌الله طالقانی)، شهید دکتر مجید شهریاری (دانشمند هسته‌ای کشور) در حال نگارش و اصلاح طرح است که قرار است در زنجان تولید شود.

معاون امور استان‌های رسانه ملی درباره پخش آثار موسیقایی انقلابی گفت: تولید ٦٠ قطعه موسیقی نیز در دستور کار قرار دارد. البته ما سعی کردیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم؛ به همین منظور ٥٧٢ دقیقه انیمیشن در مرحله تولید است و تلاش شده تا از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

دارابی درخصوص برنامه‌های رادیویی استان‌ها گفت: در رادیوی استانی تولید ١٥٨٠ برنامه، ٧٢ نمایش، ١٢٠ برنامه با موضوع پیشرفت‌ها و کارنامه انقلاب در دستور کار قرار گرفته است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی در پایان با اشاره به اینکه امسال مسئولیت ما در صدا و سیما مضاعف شده است، گفت: این برنامه‌ها بخشی از کار‌های معاونت امور استان‌هاست. ما امسال در رسانه‌ها وظیفه بیشتری بر عهده داریم. دشمنان این روز‌ها در تلاش برای ایجاد ناامیدی هستند، اما باید توجه داشته باشیم که در این سال‌ها کار‌های بزرگی انجام شده است. اگر ما امروز عزت، امنیت و ... را داریم، محصول جان‌فشانی بهترین فرزندانمان است.  امیدوارم امسال بتوانیم خدمات انقلاب اسلامی را به بهترین شکل به مردم نشان دهیم.

دارابی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: برخی از مجموعه‌های تلویزیونی مانند سریال «مادر» در حال نگارش است و نگارش ۵۰ قسمت آن به اتمام رسیده است. بعضی از مجموعه‌ها در یک بازه یک ساله تولید می‌شود که برای سال‌های آینده در نظر گرفته شده است.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری نشست خبری معاون امور استان‌ها سازمان صدا و سیما، کلیپی از دستاورد‌ها و برنامه‌های امور استان‌ها پخش شد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان