سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

بانوی دوچرخه سوار ملی پوش: بیکارم

بانوی دوچرخه سوار ملی پوش شیرازی گفت: با مدرک کارشناسی ارشد در رشته عمران، هنوز بیکارم و باید فکری برای دوران بعد از قهرمانی که بسیار کوتاه است، بکنم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دوچرخه سواری
فرانک پرتو آذر اظهارداشت: براساس مصوبه هیات دولت در سال 95 ، قهرمانان و مدال آوران می توانند در سازمان های دولتی و نهادهای وابسته به دولت استخدام شوند اما هنوز موفق نشده ام شغلی برای آینده ام با این مصوبه دست و پا کنم.
وی اضافه کرد: تعدادی از ورزشکاران درجاهای مختلف مشغول به کار شدند حتی در شهرداری ها و از آنجا که رشته تحصیلی من عمران است فکرکنم بتوانم با آن قانون استخدامی در شهرداری شیراز مانند چندین ورزشکار دیگر مشغول به کارشوم.
بهترین دوچرخه سوار آسیا اظهار امیدواری کرد با پیگیری اداره کل ورزش و جوانان فارس و حمایت استاندار این استان شرایط استخدام قانونی او فراهم شود.
پرتوآذر درمورد پاره شدن زنجیر دوچرخه اش در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا که منجربه از دست رفتن قهرمانی او شد، گفت: نمی خواهم دوباره این اتفاق تلخ را به یاد بیاورم، بدشانس بودم که این اتفاق رخ داد.
وی اضافه کرد: این اتفاق ممکن است برای هر قهرمانی در این رشته سخت رخ دهد همانگونه که برای یک دوچرخه سوار قهرمان جهان اتقاق افتاد و نتوانست عنوانش را تکرارکند.
وی اضافه کرد: دوچرخه ام در این رقابت ها استاندارد و حرفه ای بود و پاره شدن زنجیر ربطی به دوچرخه بد ندارد و دوچرخه ام را با نظر کارشناسان خارجی خریداری کردم و در این امر اداره کل ورزش و جوانان فارس هم کمک کرد که سپاسگزارم.
این بانوی دوچرخه سوار شیرازی گفت: با بد شانسی مدال طلای بازی های آسیایی از دستم پرید اما همین که مردم ، مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بعد از این اتفاق برایم ارزش قایل شدند غم را از ذهنم دورکردم.
وی گفت: قرار شده مقام چهارم بازی های آسیایی جاکارتا با توجه به این اتقاق معادل مدال برنز برای پاداش قهرمانان محاسبه شود و امیدواریم این اتفاق بیفتد و مدیر کل ورزش و جوانان فارس پیگیراین موضوع است.
پرتو آذر بیان کرد: با حمایت اداره کل ورزش وجوانان فارس، استانداری فارس برای تجلیل از ورزشکاران آسیایی مقام چهارم را معادل مدال برنز محاسبه کردند که جای تقدیر دارد.
وی در مورد برنامه آینده اش اظهار داشت: تیر ماه سال 98 رقابت های دوچرخه سواری آسیا در رشته کوهستان برای کسب سهمیه المپیک در کشور لبنان برگزار می شود و می خواهم با قدرت در این رقابت ها شرکت کنم و با کسب سهمیه، نماینده بانوان آسیا در المپیک 20 20 ژاپن در این رشته سخت باشم.
پرتوآذر افزود: برای دست یابی به سهمیه المپیک نیاز دارم تا پیش از شروع این رقابت ها در چندین مسابقه مهم خارجی که در رنکینگ ( رده بندی ) جهانی اثر زیادی دارد شرکت کنم و به لحاظ تمرین کردن دغدغه نداشته باشم.
دارنده مدال برنز تور جهانی 2018 صربستان اضافه کرد: به دلیل مشکلات مالی، امسال نتوانستم در چند مسابقه مهم خارجی که در رده بندی بهترین های آسیا و جهان اثر زیادی دارد، شرکت کنم از این رو رده نخست آسیا را که دو سال پشت سر هم کسب کردم از دست دادم و دوم شدم.
پرتو آذر ادامه داد: دوچرخه سواری هم رشته ای سخت است و هم رشته گران به ویژه در تهیه قطعات که نیاز به پول زیادی دارد ومن هم توانایی این هزینه را که بیکارهستم، ندارم و حامی مالی هم وجود ندارد که بخواهم در رقابت هایی که امتیاز آن در کسب سهمیه المپیک و رده بدی آسیا اثر زیادی دارد، شرکت کنم.
وی گفت: در ایران در این رشته رقیبی ندارم که در تمرین ها و مسابقات به چالش کشیده شوم از این رو نیاز است برای کسب سهمیه در مسابقات خارجی که بهترین های این رشته در جهان هستند، شرکت کنم.
این دوچرخه سوار ادامه داد: تمرین کردن به هرسختی هم باشد تا زمانی که در یک مسابقه رسمی شرکت نکنید، فایده ندارد و تمرین را باید برای انجام یک مسابقه مهم برنامه ریزی کنید.
پرتوآذر گفت: آنقدر رکاب می زنم تا زمانی که به هدفم که همانا قهرمانی جهان و المپیک است، دست یابم و در این راه نیاز به حمایت دارم تا به عنوان یک زن مسلمان بتوانم برای کشورم و مردمم مقام کسب کنم.
وی در مورد دوچرخه سواری فارس هم گفت: به هیچ عنوان زیر ساخت حرفه ای رشته کوهستان در این استان فراهم نیست و پیست هایی هم که وجود دارد غیر استاندارد و کوچک است.
او افزود: به دلیل نبودن همین زیر ساخت ها مجبورم در خیابان ها و جاده ها تمرین کنم که این مهم نیاز به اسکورت دارد تا اتفاقی در جاده رخ ندهد که من از این امکان محروم هستم.
این قهرمان دوچرخه سواری ادامه داد: روی فرهنگ دو چرخه سواری در کشور به ویژه در شیراز به خوبی کار نشده و همین امر سبب شد که هفته گذشته در یکی از خیابان های شیرازتصادف کنم.
پرتوآذر بیان داشت: دراین روز در حالی که پشت چراغ قرمز در یکی از خیابان های شیراز توقف کرده بودم، یک خودرو از پشت محکم به من کوبید و خیلی خوش شانس بودم که مصدومیت جدی و طولانی نبود و خدا را شاکرم که می توانم دوباره تمرین کنم.
این دانشجوی کار شناسی ارشد، در مورد مشکلات بوجود آمده میان ورزشکاران و دست اندرکاران این رشته در فارس نیز گفت: مشکلات وجود دارد و نمی خواهم در حالی که نیاز به تمرکز برای کسب سهمیه المپیک دارم، وارد حاشیه شوم.
وی اضافه کرد: برای این مشکل راه حل وجود و اداره کل ورزش و جوانان هم پیگیر این موضوع است وهمه باید بکوشیم این رشته را درفارس که ظرفیت های قهرمانی زیادی دارد به اوج برسانیم و ورزشکاران بی شماری هم در رده آقایان و هم بانوان پرورش دهیم.
پرتو آذر گفت: همه چیز پول نیست و آنچه که بیشتر نیاز یک ورزشکار است حمایت های معنوی است که اثرات بیشتری از پول دارد.
این ورزشکارشیرازی رشته دو چرخه سواری را از 10 سالگی شروع کرد اما به دلیل وجود برخی محدودیت ها این رشته را کنار گذاشت و به تحصیلات خود ادامه داد و در سن 19 سالگی مجددا این رشته را به صورت حرفه ای آغاز کرد و در سال 93 به عضویت تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رشته کوهستان درآمد.
پرتو آذر سال های 2017 و 2018 در ارزیایی فدراسیون دوچرخه سواری جهان در قاره آسیا در رده نخست رده بندی رشته کوهستان ایستاد.
وی مدال برنز رقابت های دوچرخه سواری جهانی 2018 صربستان را در کارنامه دارد و در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در حالی که امید زیادی برای کسب قهرمانی داشت زنجیر دوچرخه اش پاره شد و به مقام چهارم آسیا بسنده کرد.
کراس کانتری از رشته های دوچرخه سواری در کوهستان است که با دوچرخه های مخصوص در مسیرهای پُر فراز و نشیب و صخره ای به مسافت پنج تا 9کیلومتر برگزار می شود.
منبع:ایرنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین