تبیان، دستیار زندگی

تحریم ها مشکلی در بخش ناوبری فرودگاههای ایران ایجاد نمی کند

فرودگاه سبزوار تنها فرودگاه فعال در غرب خراسان رضوی با مساحت 328 هکتار در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی شهر سبزوار قرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 تحریم ها مشکلی در بخش ناوبری فرودگاههای ایران ایجاد نمی کند
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایرنا، غلامحسین باقریان روز یکشنبه در جریان بازدید از فرودگاه سبزوار افزود: پس از توافق برجام خرید تجهیزات ناوبری و بخش فرودگاهی انجام شد. از مهمترین اقدامات پس از برجام خریداری ماشینهای ایمنی زمینی، رادار و تجهیزات ایمنی ناوبری بود لذا هم اینک کمبودی در این حوزه وجود ندارد.

اولویت نخست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ایمنی و سپس تسهیل در ارائه خدمات است.وی در ادامه گفت: با افزایش قیمتها در ماههای گذشته آمار پروازهای داخلی 13 درصد و پروازهای خارجی 15 درصد کاهش داشت اما این شرایط مقطعی است و با توجه به بهبود شرایط و نیاز کشور مسافرتهای هوایی رونق می یابد.

معاون شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران همچنین به فرودگاه سبزوار اشاره و بیان کرد: این فرودگاه به لحاظ زیرساختهای هوانوردی و سامانه های کمک ناوبری، وسعت وعرصه در سطح مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: اولویت نخست شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ایمنی و سپس تسهیل در ارائه خدمات است. برای افزایش عبور و مرور تغییراتی در پایانه فرودگاه سبزوار داده می شود تا ظرفیت خدمات دهی بیشتر به مسافران فراهم آید.

باقریان به افزایش پروازهای فرودگاه سبزوار نیز اشاره و بیان کرد: این موضوع نیاز به بازاریابی و استقبال مردم دارد.

فرودگاه سبزوار تنها فرودگاه فعال در غرب خراسان رضوی با مساحت 328 هکتار در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی شهر سبزوار قرار دارد. این فرودگاه سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
منبع: خبرگزاری ایرنا