تبیان، دستیار زندگی
شكراله عطارزاده نماینده اصولگرای بوشهر و گناوه، از موافقت رئیس جمهور با تغییر نام استان بوشهر خبر داد. وی در مصاحبه با روزنامه اعتماد اعلام کرد که رئیس جمهور به مشاور خود دستور داده تا تغییر نام این استان به «استان خلیج فارس» را ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

موافقت احمدی نژاد با تغییر نام بوشهر

موافقت احمدی نژاد با تغییر نام بوشهر

شكراله عطارزاده نماینده اصولگرای بوشهر و گناوه، از موافقت رئیس جمهور با تغییر نام استان بوشهر خبر داد.

وی در مصاحبه با روزنامه اعتماد اعلام کرد که رئیس جمهور به مشاور خود دستور داده تا تغییر نام این استان به «استان خلیج فارس» را به سرعت پیگیری کند.

عطارزاده با عنوان اینکه پیش از این در قالب یک گفت وگو و همچنین نامه کتبی از رئیس جمهور خواسته که نام استان بوشهر را به استان خلیج فارس تغییر دهد اظهار داشته: «شنیده ام رئیس جمهور به برقعی معاون توسعه راهبردی خود دستور داده که نامه درخواستی تغییر نام این استان را پیگیری کند. این درخواست به یقین حق ساکنان استان است چون نامی بوده که از 35 سال پیش منسوخ شده و مردم خواستار بازگرداندن این نام هستند.»

حتی نماینده بوشهر پیش بینی می کند این درخواست که حتی در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر هم مطرح شده، به زودی اجرایی شود: «به من اطلاع داده اند، احمدی نژاد با این نام موافق است و به زودی تغییر نام آن اعلام رسمی می شود.»

لازم به ذكر است كه پیشنهاد تغییر نام استان بوشهر با مخالفت صریح جمع زیادی از نویسندگان، صاحب نظران و مردم بوشهر مواجه شده است. همچنین استاندار و تعدادی از نمایندگان استان نیز از مخالفان این تغییر نام هستند.

مطالب مربوط به استان:

تاریخچه استان بوشهر

ماجرای تغییرات استان بوشهر

جغرافیای تاریخی استان بوشهر

جزایر و شبه جزایر در استان بوشهر

100میلیاردریال برای رفع مشكل نقدینگی