تبیان، دستیار زندگی

خفه کردن دوست پای بساط مصرف مواد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران از دستگیری عامل جنایت خیابان ری خبر داد که طی آن مردی ۵۸ ساله در محل سکونتش به قتل رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قتل
ساعت 22 مورخه چهارم آبان ماه سال جاری از طریق مرکز فوریتهای پلیس 110 یک فقره فوت مشکوک به کلانتری 113 بازار اعلام شد. با حضور ماموران کلانتری در محل و تایید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و کارآگاهان این اداره در محل حاضر شدند.  

در بررسی صحنه کشف جسد از سوی کارآگاهان اداره دهم و همچنین تیم بررسی صحنه تشخیص هویت مشخص شد که متوفی به شیوه خفگی به قتل رسیده است که پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و ضمن هماهنگی با قاضی مرادی؛ بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات در این پرونده آغاز شد.  

نحوه کشف جسد: 

برادر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: خانه محل سکونت برادرم در حقیقت خانه پدری ما است و برادرم به تنهایی در اینجا زندگی می‌کرد، امروز خواهرم از شهرستان با من تماس گرفت و گفت که حمید (مقتول) جواب تماس‌های او را نمی‌دهد و به همین خاطر از من خواست تا به خانه پدری رفته و علت را جویا شوم اما پس از ورود به داخل خانه با جسد برادرم روبه‌رو شدم که بلافاصله با پلیس تماس گرفتم.

تحقیقات پلیسی: 

با آغاز تحقیقات در این پرونده کارآگاهان اداره دهم با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که یکی از دوستان مقتول  آخرین بار در خانه مقتول دیده شده و پس از آن دیگر هیچ کس از  او اطلاعی ندارد. 

اقدامات ویژه پلیسی برای دستگیری این شخص به نام علیرضا (58 ساله) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام وی در ساعت  15 مورخه نوزدهم آبان ماه سال جاری در محدوده میدان قیام، داخل پارک کوثر دستگیر و در بازرسی اولیه از وی گوشی تلفن همراه مقتول نیز کشف شد. 

اعتراف به جنایت: 

علیرضا پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و صراحتاً به ارتکاب جنایت و همچنین سرقت گوشی تلفن همراه مقتول اعتراف کرد. 

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در مورخه سوم آبان ماه مقتول با من تماس گرفت و از من خواست تا به خانه‌اش بروم، زمانیکه به خانه  مقتول رسیدم او بلافاصله از من مبلغ 50 هزار تومان گرفت و با آن مواد تهیه کرد، دو نفری تا نیمه شب به مصرف مواد خود ادامه دادیم تا اینکه مقتول با من درگیر شد و من در یک لحظه گلویش را گرفته و او را خفه کردم.

متهم درباره علت آغاز درگیری منجر به جنایت مدعی است: زمانیکه دیدم مقتول در مصرف مواد زیاده‌روی می‌کند از او خواستم تا دیگر مواد مصرف نکند و همین موضوع علت آغاز درگیری ما دو نفر شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده (قاضی مرادی) صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
منبع: تسنیم