تبیان، دستیار زندگی

آب بپاشید تا دق‌الباب نکنند

آیت‌الله مجد گفت: من همه‌ساله در روزهای پایانی ماه صفر به خادمان و فعالان مساجد امام حسن مجتبی (ع) و باقرالعلوم (ع) می‌‌گویم جلوی در ورودی این مساجد، آب بپاشند تا خرافه‌پرستان نتوانند دق‌الباب کنند یا شمع روشن کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیت الله سیدمحمود مجد،

آیت الله سیدمحمود مجد، مسئول حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) تهران در گفتگو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه دشمن برای تضعیف جایگاه دین هر لحظه دسیسه می‌کند و نقشه می‌کشد، گفت: شکل‌گیری گروه‌های تروریستی و تکفیری مانند طالبان و داعش از جمله برنامه‌های استکبار جهانی و صهیونیست‌ها برای مخدوش کردن چهره اسلام ناب محمدی است.

مسئول حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) گفت: دشمن در مسیر تضعیف دین، هر لحظه برنامه‌ای نو مطرح می‌کند به طوری که اقدام خرافی برخی از گروه‌های مردم در دق الباب کردن در مساجد یا شمع روشن کردن جلوی مساجد یا حسینیه‌ها در شب پایانی ماه صفر یا روز نخست ماه ربیع‌الاول، از جمله آخرین ترفندهای دشمن است.

امام جماعت مسجد باقرالعلوم (ع) افزود: من همه‌ساله در روزهای پایانی ماه صفر به خادمان و فعالان مساجد امام حسن مجتبی (ع) و باقرالعلوم (ع) می‌‌گویم جلوی در ورودی این مساجد، آب بپاشید تا خرافه‌پرستان نتوانند دق‌الباب کنند یا شمع روشن کنند، همین اقدام نیز مانع از انجام این کار از سوی برخی افراد، در پیرامون این مسجد شده است.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پیامبر اسلام فرمودند «هر کس بشارت پایان ماه صفر را به من بدهد مژده بهشت را به او می‌دهم»، اظهار داشت: این سخن به این معنا نیست که ما دچار خرافه‌پرستی شویم و چنان از پایان یافتن ماه صفر خوشحال شویم که جلوی مساجد شمع روشن کنیم و برآورده شدن حاجاتمان را طلب کنیم.

آیت‌الله مجد در پایان با تأکید بر اینکه دشمن با استفاده حداکثری از رسانه‌هایش علیه دین تبلیغ می‌کند، گفت: متاسفانه رسانه‌های ما به ویژه صدا و سیما و برخی از خبرگزاری‌ها برنامه‌ریزی و تلاش مناسبی برای خنثی کردن تبلیغات ضد دینی دشمن نمی‌کنند، درحالی که اگر رسانه‌ها به درستی عمل می‌کردند شاهد ظهور چنین خرافاتی در کشور نبودیم.

منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.