تبیان، دستیار زندگی

«مشق صحنه» در ارسباران برگزار می‌شود

نخستین نشست «مشق صحنه» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
«مشق صحنه» در ارسباران برگزار می‌شود
 سلسله نشست‌های «مشق صحنه» با هدف بررسی تئاتر و نمایشنامه‌های کودک و نوجوان توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، در این نشست که با حضور دکتر بهرام جلالی‌پور، رضا عبدالعلی‌زاده و بهزاد صدیقی برگزار می‌شود، ابتدا نمایشنامه «افسانه سیمرغ» نوشته بهرام جلالی‌پور و کارگردانی رضا عبدالعلی‌زاده نمایشنامه‌خوانی می‌شود و سپس این اثر با حضور مهمانان این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این نشست مشق صحنه که ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۹ آبان ماه ۹۷ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود، پویا پیروزرام، سعید تاجیک، لیلی حسینی، نادر داهیم، راشین رضایی، نیلوفر ستاری، علی شجاعی، پانته‌آ صفامنش، محسن قصری، شادی کارآیین، فریبا مرتاض، مهدیه محرابیان، محمدعلی مهران‌پور و الهام یگانی نمایشنامه افسانه سیمرغ را نقش‌خوانی می‌کنند.

این نمایشنامه، اقتباسی از داستان اصلی منطق الطیر اثر جاودانه عطار نیشابوری برای کودکان و نوجوانان است.

بهرام جلالی‌پور در خصوص این نمایشنامه می‌گوید: در نگارش این اثر خط اصلی حفظ شده، اما برخلاف این داستان، تعدادی از پرندگان ماجرا‌هایی را پشت سر می‌گذارند که منتهی به تحول فکری آن‌ها می‌شوند.

این نمایشنامه داستان هزاران پرنده را روایت می‌کند که در نهایت سی و هفت پرنده به پارک بزرگی می‌رسند که مجسمه عظیم سیمرع در میان آن قرار دارد. پیرمردی که داستان منطق‌الطیر را خوانده، به تبعیت از کتاب آخرین آزمون را به جای می‌آورد و در نهایت، سی پرنده باقیمانده را قانع می‌کند که سیمرغ خود این سی پرنده هستند.

نمایشنامه افسانه سیمرغ نوشته بهرام جلالی پور در ۱۱ صحنه نوشته شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان