تبیان، دستیار زندگی

استاد حمید سبزواری یکی از سرمایه های شعر انقلاب بود

محمد گلریز خواننده گفت: استاد حمید سبزواری یکی از سرمایه‌های شعر انقلاب بود که با اعتقاد و شجاعت در دوران انقلاب شعر می‌گفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
استاد حمید سبزواری یکی از سرمایه های شعر انقلاب بود

محمد گلریز خواننده ، در خصوص مجموعه منتشر شده از همه اشعار حمید سبزواری با عنوان گلبانگ آزادی، اظهار داشت: حمید سبزواری یکی از سرمایه‌های شعر انقلاب بودند زیرا با اعتقاد و شجاعت در دوران انقلاب شعر می‌گفتند؛ شعرهایی که همه مردم آن را زمزمه می‌کردند. این ویژگی خوبی است که شاعری شعری را بگوید و مردم تا همیشه به خاطرشان بماند. در واقع ما یکی از سرمایه‌های ادبی را از دست دادیم و حالا باید کار کنیم که روح و شعرهایش فراموش نشود و تالیف چنین مجموعه‌هایی چون گلبانگ آزادی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در کشورهای دیگر هم به همین صورت از هنرمندان و پیشکسوتانشان به نحو احسن تقدیر می‌کنند و به نظرم باید بیشتر از اینها به آثار حمید سبزواری بها داده شود زیرا این موضوع باعث گسترش شعرهایش می‌شود، خیلی از شعرهای استاد هنوز به موسیقی تبدیل نشده است.

گلریز اظهار داشت: من انتقادی هم به رسانه‌ها دارم که چرا به سرودهای انقلابی بیشتر نمی‌پردازند خودم هم هر کجا که می‌روم می‌گویند چرا برای امام خمینی (ره)، شهدا و شهدای مدافع حرم نمی‌خوانی در پاسخ می‌گویم من یک تنه نمیتوانم و باید من را کمک کنند.

وی با یادآوری دیدار مرحوم سبزواری با مقام معظم رهبری تصریح کرد: یادم می‌آید در آخرین روز های زندگی استاد سبزواری جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتند و ایشان شعری را خواندند که مقام معظم رهبری فرمودند: می‌شود در نود سالگی هم شعر جوانانه گفت. واقعا شعرهای ایشان جوان پسند و پر معنی است.

گلریز خاطرنشان کرد: حمید سبزواری علاوه بر شعر انقلابی شعرهای آیینی هم می‌سرود و من بعضی از آنها را خوانده‌ام. در واقع جو پرداختن به این شعرها می‌تواند جو شعرهای انقلابی و آیینی را دوباره زنده کند و اینطور شعرها در بین مردم بیشتر ترویج پیدا کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان