سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

درباره همه حواشی پررنگ تلویزیون که عمومی شده اند

دعوا دم در خانه، جلو چشم همسایه

شاخ به شاخ شدن رضا رشیدپور و بخش خبری 22 شبکه سه ، نخستین اختلاف علنی در تلویزیون نیست. مجموعه دلخوری هایی که طی چند سال اخیر علنی شده اند را در یک گزارش گرد آورده ایم.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : احمد رنجبر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
تلویزیون

فردوسی پور / معاون سیما و مدیر شبکه

ماجرا: عادل فردوسی پور در ادامه دعوت از بزرگان فوتبال برای حضور در ویژه برنامه جام جهانی اینبار سراغ کارلوس پویول کاپیتان سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا رفته بود قصد داشت در روز بازی تیم ملی ایران و اسپانیا پذیرای این ستاره فوتبال اسپانیا و جهان باشد. مسولان اما اجازه ندادند پویول به استودیو «بیست هجده» بیاید. کمی بعد مرتضی میرباقری معاون سیما مصاحبه کرد و کار فردوسی پور را نادرست خواند. بخش‌های مختلف خبری نیز به طور گسترده موضع میرباقری را منعکس کردند تا تابستان امسال شاهد یکی از واضح‌ترین دوئل‌های درون خانوادگی باشیم. با آغاز سری جدید نود مشخص شد فردوسی پور با مدیر جدید شبکه سه چالش دارد. نتیجه این چالش بازماند نود از آنتن و ایجاد شایعه‌ای جدی درباره حذف عادل از نود شد.

پیامد: در چند هفته اخیر فردوسی پور و مدیر شبکه سه پای خبرهای داغ رسانه‌های رسمی و فضای مجازی هستند. علی فروغی هفته پیش به «حالا خورشید» آمد و از تداوم نود با حضور فردوسی پور گفت.

پانته آ بهرام / سریال دلدادگان

ماجرا: وقتی آخرین قسمت سریال «دلدادگان» روی آنتن شبکه سه رفت، خیلی‌ها معترض شدند که چرا این گونه تمام شده. کارگردان توضیح داد بخاطر عدم حضور پانته آ بهرام در سکانس پایانی، مجبور به تغییر پایان بندی شده‌اند. نویسنده هم فیلمنامه اصلی را در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت. تهیه کننده هم اعتراض خود را علنی کرد. بهرام هم البته مدعی شد بخاطر مسائل مالی دلخور بوده ولی قصد داشته در سکانس پایانی بازی کند ولی عوامل جواب نداده‌اند.

پیامد: غیبت خانم بهرام باعث شد پایان یک سریال به بدترین شکل ممکن رقم بخورد و اعتراض بیننده‌ها را سبب شود. ترکش‌های این اتفاق هنوز ادامه دارد؛ برخی بازیگران در دفاع از بهرام قد علم کرده‌اند و بی خود بی جهت صدا و سیما را زیر سؤال برده‌اند!

بخش خبری ساعت 22 / رضا رشیدپور

ماجرا: هفته پیش اتفاقی کم سابقه رقم خورد: گوینده بخش خبری ساعت 22 شبکه سه، تأخیر را گردن پخش شبکه انداخت و آن‌ها را متهم به غیر حرفه‌ای گری کرد. رضا رشیدپور در «حالا خورشید» با گوینده شوخی کرد و همان شب بخش خبری شبکه سه به رشیدپور را کنایه زد.
پیامد: همچنان افکار عمومی از این لج و لج بازی کودکانه متحیر است. رسانه‌ها هم این اتفاق را نشانه‌ای از اختلاف معاون سیما و معاون سیاسی می‌دانند.

احسان علیخانی / معاون سیما

ماجرا: رابطه علی‌اصغر پورمحمدی با احسان علیخانی بارها شکر آب‌شده. چه وقتی مدیر شبکه سه بود و چه آن زمان که معاون سیما شد. نخستین نشانه اختلاف علی‌اصغر پورمحمدی با احسان علیخانی سال 87 به چشم آمد. او مدیر شبکه سه بود و اجازه اجرای «ماه‌عسل» را پیدا نکرد و عرصه را به محسن افشانی باخت. افشانی درست یک روز مانده به ماه رمضان توسط خود علی‌اصغر پورمحمدی انتخاب شد. اجرای بد افشانی بعد از 10 برنامه کار دستش داد و درنهایت علیخانی که به‌عنوان مهمان به برنامه آمده بود پس از پخش یک میان برنامه جای او را گرفت! زمانی که علی‌اصغر پورمحمدی سمت معاونت سیما را داشت، علیخانی به خاطر دعوت از یک مهمان توبیخ شد. علیخانی یک پزر عروس به «ماه‌عسل» دعوت کرده بود و مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت.
پیامد: علیخانی وقتی توبیخ شد روی آنتن زنده دلخوری‌اش را نشان داد. مدتی بعد پورمحمدی از او تقدیر کرد ولی رسانه‌ها و افکار عمومی پی بردند مجری محبوب «ماه‌عسل» جایگاه مستحکمی در تلویزیون ندارد.

علی ضیا / معاون سیما

ماجرا: علی ضیا یک پرسپولیسی دوآتشه است. او به همراه چند نفر دیگر در کافه مسابقه را تماشا می‌کرد اما فیلم خوشحالی ضیا و هواداران پرسپولیس بعد از دربی خیلی زود جنجال‌آفرین شد. ضیا از خود بی‌خود شده بود و شعاری دور از ادب علیه سرمربی وقت آبی‌ها یعنی پرویز مظلومی سر داد. در روز 12 آبان 1394 خبری رسانه‌ای شد که در آن آمده بود:«علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیما گفت: سید علی ضیاء تا اطلاع ثانوی ممنوع‌التصویر شد و حق اجرا در رادیو، تلویزیون و سیمای استان‌ها را ندارد.»

پیامد: علی ضیا داشت برنامه جدیدش را آماده پخش می‌کرد که این حکم باعث خانه‌نشینی‌اش شد! مدتی بعد فضل‌الله شریعت پناه به‌عنوان سرپرست شبکه یک انتخاب شد و زمینه بازگشت ضیا با ویژه‌برنامه شب یلدا به تلویزیون را فراهم کرد. در دوره‌ای که از آنتن تلویزیون دور بود، رسانه‌ها درباره این اتفاق می‌نوشتند و آن را نشانه‌ای از عدم محکم بودن جایگاه مجریان می‌دانستند. درنهایت با آشتی‌کنان مظلومی و ضیا همه‌چیز ختم به خیر شد.

مدیر شبکه چهار / معاون سیما

ماجرا: اواخر شهریور 94 متن استعفای غلامرضا غلامی مدیر وقت شبکه چهار به رسانه‌ها راه یافت که با ادبیاتی تند رویه علی‌اصغر پورمحمدی را زیر سؤال برده بود. پورمحمدی خیلی زود با استعفای او موافقت کرد تا غلامی با حدود دو ماه مدیریت از شبکه چهار برود. در این حیص و بیص، محمد سرافراز رئیس صداوسیما پادرمیانی می‌کند و غلامی به شبکه چهار بازمی‌گردد.

پیامد: گفته‌های بی‌پرده مدیر وقت شبکه چهار، تا مدت این سؤال را برجسته کرده بود که چرا باید اختلاف‌های مدیریتی وارد رسانه‌ها شود؟ طولی نکشید که محمد سرافراز از ریاست صداوسیما استعفا کرد و مدیران شبکه‌ها عوض شدند. بدین ترتیب مشخص شد بدنه مدیریتی گروه سرافراز چالش‌های اساسی باهم داشته‌اند.


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x