تبیان، دستیار زندگی

تجمع گروه نژادپرست «ک.ک.ک» مقابل مسجدی در ایرلند

یک گروه ناشناس با لباس نژادپرستانه «ک.ک.ک» مقابل مسجدی در شمال ایرلند تجمع کردند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تجمع گروه نژادپرست

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «شفق نیوز» روزنامه «دیلی میل» چاپ انگلیس بخش هایی از یک فیلم ویدئویی را منتشر کرد که در آن یک گروه ناشناس با پوشش نژادپرستانه موسوم به «ک.ک.ک» مقابل مسجدی در ایرلند تجمع کرده اند که این امر جامعه اروپا را با چالشی گسترده مواجه کرده است.

در این فیلم ویدئویی نشان داده شده است که گروه «کو کلوکس کلان» که یک گروه نشات یافته از ایالت متحده آمریکا در دهه نود است، مقابل مسجد و مرکز اسلامی شمال ایرلند در حالی که چوب و صلیب در دست داشته اند، تجمع کرده و اطراف مسجد می چرخند.

در همین راستا، پلیس به دنبال این افراد است و هر گونه رفتار نژادپرستانه را غیر قابل پذیرش دانسته و خواستار احترام به ادیان و عقاید است.

یاد آوری می شود؛ کو کلاکس کلان یا مخفف (KKK) نام سازمان‌های همبسته‌ای در کشور ایالات متحده آمریکا در گذشته و امروز است که پشتیبان برتری نژاد سفید، یهودستیزی، نژادگرایی، ضدیت با آئین کاتولیک، بومی‌گرایی و نفرت نژادی هستند. آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود به اعمال غیر اخلاقی‌ای متوسل می‌شوند. برای نمونه پریشان ساختن شکل خود و ترساندن سیاهان آمریکا استفاده از ابزار ترور، خشونت و ایجاد وحشت از جمله حربه‌های آنان جهت پیشبرد عقایدشان است.
منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.