تبیان، دستیار زندگی
یورو 2004 قرعه كشی شد قرعه كشی مسابقات یورو 2004 با حضور بزرگانی چون اوزه بیو ( ستاره فوتبال پرتغال ) انجام شد . گروه بندی مسابقات بدین صورت است : گروه D گروه C گروه B گروهA آلمان سوئد فرانسه پرتغال هلند دانمارك انگلی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخباری از فوتبال اروپا

یورو 2004 قرعه كشی شد

قرعه كشی مسابقات یورو 2004 با حضور بزرگانی چون اوزه بیو ( ستاره فوتبال پرتغال ) انجام شد .

گروه بندی مسابقات بدین صورت است :

گروه D

گروه C

گروه B

گروهA

آلمانسوئد

فرانسه

پرتغال

هلند

دانمارك

انگلیس

یونان

چك

بلغارستان

كرواسی

روسیه

لتونی

ایتالیا

سوئیس

اسپانیا

انتخاب بهترینهای اروپا

برای برگزاری جشن طلایی یوفا در سال 2004، این سازمان از تمام اتحادیه‌های فوتبال قاره‌ی اروپا درخواست كرده نام بهترین بازیكن خود را در مدت 50 ساله‌ی گذشته به یوفا اعلام كنند.  در این لیست نام‌هایی مانند دینوزوف، دی استفانو و پوشكاش دیده می‌شود. اسطوره‌های اروپا در كنار نام‌های دیگر از سایر كشورهای اروپا قرار دارند. در انتها، این لیست 52 نفره در خانه یوفا در شهر لیون جاودانه می‌شوند. از آنها به عنوان بهترین‌های همیشگی فوتبال اروپا در مركز یوفا قدردانی می‌شود.

اندی روگسبرگ، سرمربی سابق تیم ملی اسكاتلند مدیر فنی یوفا در این باره گفت:« آلفردو دی استفانو، دینوزوف، یوهان كرایف، مایكل لادروپ و ...، این لیست طلایی شامل ستارگان حقیقی تمام دوران فوتبال اروپا می‌شود و هر كشور یك نماینده دارد. این موضوع فوق‌العاده است كه حتی كشورهای كوچك هم سهمی در لیست طلایی دارند و شخصا خوشحالم كه دنیس لاو از اسكاتلند انتخاب شد. او ستاره فراموش نشدنی بریتانیا بود. همچنین لیست طلایی نیز با انتخاب هواداران فوتبال اروپا تهیه خواهد شد.

اینتر ، یوونتوس را در هم كوبید

آلبرتو زاكه‌رونی سرمربی اینتر اعلام كرد، مردانش با شایستگی یوونتوس را در تورین مغلوب كردند.

زاكه‌رونی پس از پیروزی خیره كننده سه بر صفر برابر یوونتوس گفت: « از روحیه و انگیزه بازیكنان اینتر و این نتیجه خوشحالم. فكر می‌كنم یوونتوس هر كاری از دستش برمی‌آمد در این دیدار انجام داد! اما عملكرد و شیوه‌ی بازی ما آنها را از كار انداخته بود. دیدار برابر آرسنال را فراموش كنید، اگر تیمی از 6 دیدار تنها در یك دیدار نتیجه‌ی عجیبی می‌گیرد باید آن را استثنا دانست. این موضوع را به مردانم گفته بودم و آنها به خوبی آن را درك كردند.»

از زمان آمدن زاكه‌رونی به جوزپه مه‌آتزا، اینتر در هیچ دیداری در سریA شكست نخورده است. در ضمن با این پیروزی نراتزوری به جمع 4 تیم نخست لیگ ایتالیا اضافه شد. زاكه‌رونی در این باره گفت:« باید به نحوی مزاحم یوونتوس می‌شدیم. مارتینز دردسرهای زیادی در خط دفاعی برای آنها بوجود آورد.»

خولیو كروز بی‌شك بهترین چهره‌ی داربی بزرگ ایتالیا بود. او دو گل فوق‌العاده به یوونتوس زد. مهاجم آرژانتینی اینتر پس از پایان این دیدار در كنفرانس مطبوعاتی گفت:« ما گروه بزرگی هستیم. اینتر به راه خود ادامه می‌دهد. از پیش می‌دانستیم یووه حریف دشواری است. اما خوشبختانه نتیجه‌ی لازم را به دست آوردیم تا در نبرد قهرمانی باقی بمانیم.»

مارچلولیپی، سرمربی یوونتوس نیز به قدرت اینتر اعتراف كرد. لیپی پس از شكست تلخ خانگی گفت:« باید از اینتر راضی بود، آنها در تمام مناطق زمین عالی بودند. بازیكنان اینتر، هماهنگ و با انگیزه بودند. اتفاقات گذشته انگیزه آنها را برای پیروزی بیشتر كرده بود. این اولین شكست ما از 18 جولای بود! بار دیگر می‌گویم، اینتر از تمام جهات از ما برتر بود.»