سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ترکمان: قیام امام حسین بندگان را از جهالت و گمراهی نجات داد

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تاکید بر این موضوع که دلیل ماندگاری قیام کربلا خداوند است، گفت: قیام امام حسین (ع) انسان‌ها را از جهالت و گمراهی نجات می‌دهد و تمام شخصیت‌های آزاده جهان راه خود را از امام حسین (ع) گرفته‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ترکمان

ابوذر ابراهیمی ترکمان صبح امروز سه‌شنبه (اول آبان‌ماه) در مراسم اختتامیه چهارمین جایزه جهانی اربعین (فیلم، عکس، سفرنامه) که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت، آیت‌الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، سفرای کشورهای اسلامی و شخصیت‌های فرهنگی و برگزیدگان از کشورهای مختلف در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین (ع) شخصیت بی‌بدیلی در تاریخ اسلام و تشیع هستند.

وی در ادامه با بیان این موضوع که علت اصلی ماندگاری قیام امام حسین (ع) و حادثه کربلا، خداوند است، گفت: خیلی از حوادث در طول تاریخ رخ می‌دهد اما ماندگار نیست. مولفی که کتاب می‌نویسد در به وجود آمدن تأثیر دارد اما در بقای آن تاثیری ندارد. امام حسین (ع) یک شخصیتی بی‌بدیل در میان تشیع است. به دلیل عشقی که از امام حسین (ع) در قلب مومنین خداوند ایجاد کرده است، حادثه اربعین ماندگار شده است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: تمام شخصیت‌های آزاده جهان نسبت به قیام امام حسین (ع) توجه داشتند. امثال گاندی راه خود را از امام حسین (ع) گرفته‌اند چون قیام امام حسین (ع) انسان‌ها را از جهالت و گمراهی نجات می‌دهد. هدف از برگزاری این جشنواره این بود که ما هم سهمی کوچک در این حادثه عظیم داشته باشیم.

ترکمان ادامه داد: انسان یک زمانی فقط دوربین می‌خرد اما گاهی از لنز دوربین تصاویری را ثبت می‌کند که با احساسات انسان سر و کار دارد. در هنر تمام جنبه‌های احساسی انسان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از چندین سال پیش برای اینکه سهمی را در این حادثه عظیم ایفا کند این جایزه جهانی را با همکاری دستگاه‌های دیگر برگزار کرد.


منبع: ایسنا
اربعین حسینی

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین