تبیان، دستیار زندگی
موهای كوتاه، نازك، بلند یا ضخیم فرقی نمی ‌كنند. موم گرم‌، به راحتی مو را از ریشه بیرون می‌ كشد و از آن می ‌توانید برای برداشتن موهای زاید زیر بغل، پا و خط مایو استفاده كنید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رفع موهای زائد(2)

دپیلاسیون به ‌وسیله موم

رفع موهای زائد با موم

موهای كوتاه، نازك، بلند یا ضخیم فرقی نمی ‌كنند. موم گرم‌، به راحتی مو را از ریشه بیرون می‌ كشد و از آن می ‌توانید برای برداشتن موهای زاید زیر بغل و پا استفاده كنید.

دپیلاسیون به ‌وسیله موم كمی دردناك است و اگر در شرایط غیر بهداشتی انجام شود، جوش و التهاب پوستی به همراه دارد.

تجربه نشان داده كه پس از دپیلاسیون با موم، موها دیرتر رشد می‌ كنند و تا حدودی از زبری و ضخامت آنها كاسته می‌ شود. لیكن استفاده مداوم از موم‌ها باعث افتادگی و شل‌ شدن پوست می ‌شود.

برای استفاده از موم، باید آن را گرم كنید. برای آنكه درجه حرارت آن را امتحان كنید، ابتدا مقداری از آن را پشت دست خود بگذارید. در صورتی كه موم دست را نمی ‌سوزاند، مقداری از آن را به ‌وسیله كاردك چوبی در جهت رویش مو، بر سطح پوست مالیده و یك قطعه پارچه تمیز یا كاغذ روی آن گذاشته و فشار دهید. سپس با نوك انگشتان كاغذ یا پارچه را گرفته و در جهت عكس رویش موها محكم آن را بكشید.

موم گرم نسبت به هر ماده دیگری مؤثرتر عمل می‌ كند ، چون منافذ پوست را باز كرده و كمك می‌ كند تا مو از ریشه به راحتی جدا شود.

استفاده از موم برای كسانی كه كم‌ خونی یا واریس دارند، توصیه نمی ‌شود، زیرا گرما در این گونه افراد موجب منبسط ‌شدن رگ‌های خونی و هماتوم (تراوش و تجمع موضعی خون) می‌ شود.

دپیلاسیون شرقی در واقع استفاده از همین موم است كه به جای مواد شیمیایی از تركیبات آب، آب لیمو و شكر ساخته شده است و به راحتی با آب پاك می‌ شود و آن را برای تمامی نقاط بدن می ‌توان استفاده كرد.

در دپیلاسیون موی دست، حتماً به جهت رویش موها توجه كنید. دپیلاسیون در جهت عكس رویش موها انجام می ‌شود. می‌ توانید پس از دپیلاسیون، پوست را شسته و از مقداری كرم مرطوب ‌كننده استفاده كنید.

نكات كلیدی:

پیش از دپیلاسیون با موم به این نكات توجه كنید:

* پیش از انجام دپیلاسیون با موم، حتماً حمام كنید تا سلول‌های مرده از بدن جدا شده و موهای زیر پوستی بیرون بیایند.

* قبل از دپیلاسیون با موم، پوست باید خشك و تمیز باشد.

* موم را به قطر یك سانتی‌ متر و طول پنج سانتی ‌متر با كاردك مخصوص روی پوست بمالید.

* موم را از زانو به پایین بمالید و سپس در جهت عكس بردارید.

* در صورتی كه قسمتی از موم روی پوست باقی بماند، دستمالی را به روغن مخصوص ضد باكتری آغشته كرده و روی آن بمالید تا پاك شود.

* در صورتی كه روی قسمتی از بدن موم انداخته‌اید ولی هنوز مو در آن قسمت باقی‌مانده است، صبر كنید پوست كمی خنك شود و التهاب آن بخوابد. سپس دوباره موم را امتحان كنید.

* بهترین اندازه مو برای انداختن موم، پنج میلی ‌متر روی پا و شش میلی ‌متر روی خط مایو است. در صورتی كه موها از این حد بلندتر شد، ابتدا با قیچی آن را كوتاه كنید تا درد كمتری داشته باشد.

 سمیه مقصودعلی

* مطالب مرتبط:

رفع موهای زائد(1)

مزایای لیزر نسبت به الکترولیز مو

پُر مویی، مشکلی شایع در زیبایی

درمان موهای زائد

موهاى زائد و علل آن 

روش هایی برای از بین بردن موهای زائد صورت 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.