سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

پیاده روی اربعین حسینی مظهر اقتدار شیعیان است

امام جمعه قم از پیاده روی اربعین حسینی به عنوان مظهر اقتدار شیعیان یاد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هر گونه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی که به عدالت اجتماعی برسد مصداق بارز معروف است، گفت: اگر سیاست‌گذاری‌ها توسط مدیران جامعه در راستای عدالت اجتماعی نبود و از عدالت اجتماعی جدا بود مصداق بارز منکر خواهد شد.

امام جمعه قم عدالت اجتماعی را دارای ابعاد مختلف توصیف کرد و افزود: مدیران جامعه باید به حقوق فقرا توجه جدی داشته باشند چرا که چین جامعه ای دارای عدالت خواهد بود.

امام جمعه قم تصریح کرد: مدیران و مسئولان در جامعه اسلامی باید تلاش زیردستان خود را نادیده نگیرند و اگر انسان گمنامی در جامعه تلاشی انجام داد مورد توجه قرار بگیرد و به دلیل اینکه ناشناخته است کار وی کوچک شمرده نشود.

وی ادامه داد: امام علی (ع) فرمودند گمنامی کسی نباید سبب شود تا کار بزرگ وی مورد توجه قرار نگیرد، کسانی که درمجموعه تو کار می‌کنند و کار شایسته انجام می‌دهند تحسین کن و اگر کسی کار شایسته انجام نداد او را توبیخ کن تا انسانی که کار خوب انجام نمی‌دهد با کسی که کار خوب می‌کند یکسان نباشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرا رسیدن سال روز شهادت عمار یاسر عنوان کرد: عمار یاسر از ابتدای اسلام آوردن توسط دشمنان مورد شکنجه قرار گرفت تا دست از رسالت بردارد اما چون کوهی استوار در کنار پیامبر(ص) بود و پس از رحلت رسول خدا(ص) جزو سپاهیان امیرالمؤمنین(ع) بود، جامعه امروز ما به عمارها نیاز دارد.

آیت الله حسینی بوشهری درباره اهمیت و ارزش  پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: کسانی که توفیق پیاده روی و زیارت اربعین را بدست می آورند، به نیابت از شهیدی در مسیر پیاده‌روی اربعین حضور پیدا کرده تا شهدا هم در ثواب آن سهیم باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد که حضور میلیونی در مراسم اربعین حسینی مظهر اقتدار شیعیان است، کسانی که تسهیلات و زمینه‌هایی برای حضور مردم در این مراسم معنوی فراهم کردند اجر و پاداش زیادی نزد خداوند دارند.

امام جمعه قم نسبت به حادثه میرجاوه وربوده شدن 14 نیروی بسیجی و هنگ مرزی ابراز تاسف کرد و افزود: مسئولان باید با همکاری دولت پاکستان، این عزیزان به کشور بازگردند. مسئولان باید در اوج هوشیاری قرار داشته باشند باشند زیرا دشمن تلاش می‌کنند به کشورمان ضربه بزند.

وی بر لزوم عدم فریب خوردن ظاهر زیبای دشمن و دوری از شیفتگی نسبت به دشمن تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: همان گونه که با انقلاب پیوند بستیم باید بدانیم دشمن برای ضربه زدن به کشورمان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  با اشاره به اینکه ملت ایران همواره در برابر دشمن ایستادگی می کند، ادامه داد: در شرایطی که دشمن چنین جلوه می دهد که ایران در حال فروپاشی است مقام معظم رهبری با شکوه عظیم در ورزشگاه آزادی شرکت کردند و همچنین دیداری با جوانان نخبه انجام دادند و سند پشرفت الگوی ایرانی اسلامی طراحی کردند.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: این دیدار و اقدامات یعنی اینکه مقام معظم رهبری افق‌های آینده را مورد نظر دارند و توجهی به حرف‌های بی‌ارزش دشمن ندارد و افق‌های دوردست را می‌بینند و رفتار و عمل ایشان پاسخ محکمی نسبت به دشمنان انقلاب اسلامی است.

منبع: خبرگزاری شبستان


مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x