سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

پیاده‌روی اربعین، نابودگر شیعه‌هراسی است

یک مبلغ عرصه بین‌الملل گفت: یکی از کارهایی که می‌تواند شیعه‌هراسی را نابود کند، پیاده‌روی اربعین است. اربعین محدود به یک مذهب نیست و جریان‌های مختلف مذهبی مانند شیعه، سنی و مسیحیان در این مراسم بزرگ شرکت می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری

حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری مبلغ عرصه بین‌الملل و استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری فارس گفت: همان‌گونه که رهبر انقلاب درباره فلسفه اربعین حسینی فرمودند، حتی اگر ساکن کربلا هم باشیم، باید در این روز به این سرزمین برگردیم و برای ادامه راهی که انتخاب کردیم، از این سرزمین عبور کنیم و انرژی بگیریم.

وی با بیان اینکه اهل بیت امام حسین (ع) حتی بعد از واقعه عاشورا باز به کربلا بازگشتند، افزود: این بدان معنا است که حتی ساکنان کربلا، بی‌نیاز از کربلا نیستند، به همین خاطر تفاوت عظیمی میان حج و کربلا وجود دارد. هر فردی که یک بار حج واجب‌اش را انجام دهد، وجوب حج از گردن او می‌‌‌افتد، اما زیارت کربلا به صورت مکرر سفارش شده است.

حجت‌الاسلام جهانگیری با اشاره به اینکه حتی خوف و ترس هم مانع از زیارت کربلا ذکر نشده است، اظهار داشت: اربعین امروز به یک هویت تمدنی و هویت شیعه تبدیل شده است. حضور مردم بدون کمک دولتی در بزرگ‌ترین کنگره جهانی با گرایش‌های مختلف مذهبی با محوریت امام حسین (ع)، مفهوم صلح عملی را به جهان مخابره می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که می‌تواند شیعه‌هراسی را نابود کند، پیاده‌روی اربعین است. اربعین محدود به یک مذهب نیست و جریان‌های مختلف مذهبی مانند شیعه، سنی و مسیحیان در این مراسم بزرگ شرکت می‌کنند. این موضوع بیانگر آن است که اگر دنیا بخواهد تحت سایه ولایت باشد، عاشورا و امام حسین (ع) می‌تواند همه را در کنار یکدیگر قرار دهد.

منبع : خبرگزاری فارس
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x