سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

طرح «نائب الشهید» و کنگره شهدای راه کربلا برگزار می شود

دبیر کارگروه فرهنگ مقاومت کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد اربعین گفت: کارگروه فرهنگ مقاومت و پایداری کمیته فرهنگی ستاد اربعین ۲ برنامه طرح نائب الشهید و کنگره شهدای راه کربلا را برگزار می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شست خبری نائب الشهید

نشست خبری «نائب الشهید» یکشنبه ۲۲ مهر در محل شبکه ملی وارثون برگزار گردید.

حجت الاسلام محمد حسین جوشقانی در ابتدای این برنامه گفت: این طرح از سال گذشته به طور گسترده آغاز شد. فرزندان شهدا و بیش از ۱۰۰ مجموعه مردم نهاد و خودجوش و همچنین دولتی در این طرح مشارکت داشته اند. سخنرانان کشوری و شهیر، راویان دفاع مقدس، مداحان و برخی شخصیت های شاخص کشور عراق برای ترویج این طرح مشارکت داشتند که جای تقدیر دارد. برای ترویج این طرح تولیدات گرافیکی و تصویری برای پخش در صدا و سیما و فضای مجازی انجام گرفته است. همچنین ربات تلگرامی برای گرفتن کارت نائب الشهید تولید شده است.

دبیر شبکه ملی وارثون در ادامه پیرامون راه های مشارکت اصحاب رسانه در طرح نائب الشهید گفت: هر فرد می تواند به عنوان مروج این طرح قدم بر دارد. وقتی یک پدر شهید می بیند که شما عکس فرزندش را بر روی کوله یا ماشینت در پیاده روی اربعین زده اید خیلی می تواند برای او قوت قلب باشد. تهیه گزارشات از اجرای این طرح چه در داخل کشور و چه در کشور عراق می تواند مؤثر باشد. این یک حرکت مردمی و نهضتی است. عمومی شدن و تبدیل به فرهنگ شدن این طرح به طور عمده توسط مجموعه های مردم نهاد صورت گرفته، اگر چه نهاد ها و ارگان ها نیز پشتیبانی و کمک کرده اند.

در ادامه نشست بهمن کهن عنوان کرد: جریان عظیم اربعین یکی از بهترین ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ مقاومت و پایداری است. کارگروه فرهنگ مقاومت و پایداری کمیته فرهنگی ستاد اربعین با هدف سامان دهی و هدایت فعالیت های حوزه جهاد و شهادت در جریان اربعین شکل گرفته است. همچنین اجرای طرح های ملی و بین المللی در حوزه شهادت را رقم خواهد زد. از اهداف دیگر این کارگروه بسیج و به کارگیری ظرفیت های جهاد و شهادت در جریان اربعین است.

دبیر کارگروه فرهنگ مقاومت کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد اربعین افزود: این کارگروه در اربعین سال جاری ۲ برنامه مصوب را در دستور کار دارد که یکی از آن ها همین طرح نائب الشهید است و برنامه محوری دیگر هم کنگره شهدای راه کربلاست. طرح نائب الشهید یکی از طرح های ملی است که ۲ محور دارد: یکی تبیین و تبلیغ طرح و دیگری گسترده سازی و فعال کردن مجموعه های مختلف فعال در حوزه جهاد و شهادت در این جریان.

وی در ادامه اظهار داشت: غرفه های طرح نائب الشهید در موکب هایی راه اندازی شده که زائرین می توانند کارت نائب الشهید را از این غرفه ها دریافت کنند. بیش از ۵۰۰ هزار کارت نائب الشهید امسال توزیع خواهد شد. غرفه ای هم در مرز میرجاوه و همچنین در فرودگاه امام وجود خواهد داشت. همچنین برگزاری کنگره شهدای راه کربلا با مدیریت حجت الاسلام کاظمی را خواهیم داشت که مربوط به شهدایی است که در راه زیارت کربلا به شهادت رسیده اند. مثل شهدای حله، ناصریه، دیاله و ... که حدود ۳۰۰ نفر بوده اند. همچنین یادواره ای را در شهر اهواز خواهیم داشت و همچنین یادواره ای در شهر کربلا با همکاری بسیج دانشجویی. یک همایش بین المللی نیز با حضور خانواده های شهدای ایرانی و عراقی در ساختمان بعثه مقام معظم رهبری در کربلای معلا برگزار خواهد شد.
 
منبع: خبرگزاری مهر

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x