تبیان، دستیار زندگی

معلمان کودکان را از امتحان نترسانند

آشنایی با اختلالات روحی کودکان: برخی از کودکان به دلیل عوامل محیطی ممکن است دچار اختلالاتی شوند که باید با راهکار های درمان آن آشنا شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
معلمان کودکان را از امتحان نترسانند
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس تحقیقات ۹۸ درصد از معلمان نشانه‌ های وجود اختلالات روحی و روانی را در دانش آموزان شان دیده‌ اند و به این نتیجه رسیده‌اند که مشکلات خانوادگی و استرس می‌ توانند یکی از بزرگ‌ ترین دلایل این اختلالات باشند.
تعداد جوانانی که مبتلا به این نوع بیماری روانی هستند رو به افزایش است و از علائم این بیماری می‌توان به اختلالات در خوردن، اضطراب و افسردگی اشاره کرد.
۹۱ درصد از معلمان اعتقاد دارند که مشکلات خانوادگی می‌ تواند این اختلالات را در کودکان ایجاد کند، اما ۸۴ درصد از آن‌ها معتقدند که استرس‌ های ناشی از آزمون و امتحانات نیز می‌تواند مشکلات روحی را برای کودکان به وجود آورد.
بر اساس تحقیقات ۵۸ درصد از معلمان تصور می‌کنند، نوجوانانی که در بازه سنی ۱۵ تا ۱۶ سال قرار دارند بیشتر مبتلا به این اختلالات می‌شوند.
در این میان 55 درصد از معلمان معتقدند که ابتلا به اختلالات روحی در بین نوجوانان 13 تا 14 سال بیشتر است.

چه نوع بیماری‌ های روانی بر کودک تاثیر دارد؟
اختلالاتی که کودکان ممکن است به آن‌ها مبتلا شوند شامل اختلالات اضطرابی، بیش فعالی، اوتیسم، اختلالات غذا خوردن، اختلالات خلقی و اسکیزوفرنی است.
این موارد با علائم خاصی در بدن کودک بروز پیدا می‌کند که می‌ توان به تغییرات رفتاری، احساسات افراطی، کاهش وزن بی دلیل، آسیب جسمی و مصرف مواد مخدر اشاره کرد.

چگونه والدین باید به کودک خود کمک کنند؟
در این بازه‌ زمانی که کودکان مبتلا به این نوع از اختلالات شده‌اند والدین باید از روان پزشک کمک بخواهند تا آن‌ها را در این زمینه کمک کند و نباید بدون آگاهی اقدام به درمان کودک کنند.
والدین باید از توانایی‌ های کودک خود تعریف کنند و راه‌هایی برای حفظ آرامش او پیدا کنند و باید سعی کنند تا هر گونه حس ترس و یا خجالت را از فرزند خود دور کنند تا از ماندگاری این اختلالات در کودک خود جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط:
توصیه هایی مهم برای امتحان
با اضطراب امتحان چه کنیم؟
دلایل ترس از مدرسه در نوجوانان کدامند؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان