تبیان، دستیار زندگی

امدادرسانی به ۱۱ هزار نفر از سیل‌زدگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امداد رسانی به ۱۱ هزار نفر از آسیب دیدگان سیل اخیر خبر داد و گفت: متأسفانه در حادثه سیل و آب گرفتگی در ۶ استان کشور ۸ نفر جان خود را از دست دادند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سیل
مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در سیل اخیر، اظهار کرد: در سیل و آب‌گرفتگی اخیر 6 استان کشور شامل اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد و در مجموع 40 شهرستان متأثر شدند و در این مدت به 11 هزار نفر خدمات امدادی ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به اسکان اضطراری 350 نفر از سیل‌زدگان در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات اشاره کرد و گفت: از 13 الی 18 مهر 143 نفر به مناطق امن انتقال یافتند و 253 تیم عملیاتی شامل یک هزار و 172 نفر مشغول خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان شدند.

وی تعداد کشته شدگان سیل اخیر را 8 نفر عنوان کرد و افزود: متأسفانه براثر سیل اخیر سه نفر به خاطر برخورد با صاعقه و 5 نفر غرق‌شدن در سیل جان خود را از دست دادند.

سیمی تخلیه آب از 723 واحد مسکون رهاسازی 123 خودرو از مسیر سیلاب، توزیع 21 دستگاه چادر، سه هزار و 620 بطری آب معدنی، سه هزار و 690 تخته پتو، 6 هزار و 250 قوطی کنسروجات، یک هزار و 530 تخته موکت 700 کیلو خرما، و توزیع سایر اقلام غذایی مانند قند و شکر و روغن و برنج را از جمله خدمات هلال و احمر و آسیب دیدگان سیل اخیر عنوان کرد.
منبع: تسنیم