سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آخرین وضعیت پیگیری حقوقی فاجعه منا

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس آخرین وضعیت پیگیری حقوقی صورت گرفته در رابطه با موضوع فاجعه منا‌ را تشریح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
منا
احد آزادی‌خواه در گفتگو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان درباره آخرین وضعیت پیگیری حقوقی صورت گرفته در رابطه با موضوع فاجعه منا‌، گفت: هیات ایرانی پیگیری های مستمری را برای احقاق حق زائران ایرانی که در این حادثه جانشان را از دست دادند انجام داده است.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه علی رغم پیگیری های صورت گرفته، سعودی ها خودشان را مقصر اصلی بروز حادثه و فاجعه منا نمی دانند.

وی ادامه داد: در واقع اگر عربستان این مهم را بپذیرد، نشان داده که فاجعه مذکور بر اثر بی کفایتی نیروهای سعودی رخ داده است. این مهم در حالیست که بر این اساس باید مبلغ قابل توجهی که مربوط به دیه قربانیان کشورهای مختلف می شود را پرداخت کنند لذا به هیچ عنوان زیر بار این مسئله نمی رود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به دلیل تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر جلوگیری از فراموشی فاجعه منا، در متن قرارداد حج سال ۹۷ دیه شهدای منا را مطالبه کرده است.

آزادی‌خواه افزود: به نظر می رسد برای به نتیجه رسیدن این مهم وزارت امور خارجه کشورمان باید در کنار سازمان حج و زیارت از مسیر دیپلماسی این موضوع را پیگیری کند تا بتوانیم شاهد احقاق حق زائران ایرانی و خانواده قربانیان این حادثه باشیم.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیته حقیقت یاب باید با همکاری کشورهای مختلف که در این حادثه آسیب دیده بودند تشکیل می شد اما متاسفانه در عمل اتفاقی رخ نداده و سرانجام مطلوب به دست نیامده است.

منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین