تبیان، دستیار زندگی

میدان میوه و تره بار در دست کودکان

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران به دیدار کودکان و نوجوانان منطقه 7 که به مناسبت روز جهانی کودک در میدان میوه و تره بار سهروردی حاضر شده بودند، رفت و از نزدیک فعالیت‌های میادین و بازارهای میوه و تره بار را برای آنان تشریح کرد و به پرسش‌های آنها پاسخ داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
میادین میوه و تره بار
سید سعید راد که با حضور در جمع کودکان و نوجوانانی که به منظور آشنایی با فعالیت میدان میوه و تره بار سهروردی در این محل حضور یافته بودند، از دوره دانش آموزی به عنوان یکی از بهترین دوران زندگی نام برد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع، سرمایه گذاری هر جامعه بر روی کودکان است، خطاب به دانش آموزان گفت: یکی از مهم‌ترین عواملی که در رشد فیزیکی و پیشرفت تحصیلی شما نقش دارد، تغذیه سالم است.
راد با بیان اینکه کودکان و نوجوانان اگر از لحاظ جسمی سالم باشند، از لحاظ فراگیری نیز رشد می‌کنند، افزود: آینده از آن بچه‌هاست و کودکان به عنوان شهروندان کوچک امروز، در ساختن فردای روشن شهر بزرگ تهران نقش دارند.
وی با اشاره به اینکه حضور کودکان و نوجوانان در فضاهای عمومی مانند میادین میوه و تره بار، باعث تلطیف این فضاها می‌شود، اظهار کرد: میادین و بازارهای میوه و تره بار با سلامت مردم سر و کار دارند و این مراکز را هم از لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی توسعه می‌دهیم.
راد با بیان اینکه «خدمت رسانی» و «مشتری محوری» دو اصل اساسی در فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار است، تصریح کرد: با توجه به حذف واسطه‌ها، محصولاتی که در این مراکز عرضه می‌شوند، 25 تا 40 درصد زیر قیمت سطح شهر هستند.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار از این سازمان به عنوان مجموعه‌ای مولد از نظر اشتغال‌زایی و پرکار و فعال از نظر خدمت گذاری نام برد و خاطرنشان کرد: «افزایش کیفیت» و «کاهش قیمت» محصولات در میادین و بازارهای میوه و تره بار، دو اولویت سازمان مدیریت میادین است.

گفتنی است در پایان این نشست، نوجوانان حاضر پرسش‌های خود را درباره تعداد میادین و بازارها و ساعات کار این مراکز و میزان اختلاف قیمت محصولات آنها با سطح شهر، مطرح و پیشنهاداتی از جمله جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای و کاغذی به جای کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی، فعالیت تمام وقت میادین و بازارها در روزهای جمعه و اهدای میوه به کودکان خانواده‌های بی بضاعت ارائه کردند که مدیرعامل سازمان مدیریت میادین، ضمن پاسخگویی به تک تک پرسش‌های و با استقبال از پیشنهادات مطروحه، از بررسی آنها از سوی این سازمان خبر داد.
منبع: روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار