سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

«روز درهای باز مساجد» در هامبورگ برگزار شد

روز سوم اکتبر که به مناسبت اتحاد آلمان شرقی و غربی، یک روز تعطیل رسمی در آلمان است، در سال 1997 میلادی با پیشنهاد شورای عالی مسلمانان «روز درهای باز مساجد» نامگذاری شد. این روز فرصت مناسبی برای آلمانی‌ها و غیر مسلمانان است تا با فرهنگ و آیین و سنت‌های اسلامی در مساجد آشنا شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
روز درهای باز مساجد
به گزارش خبرگزاری فارس،  روز سوم اکتبر که به مناسبت اتحاد آلمان شرقی و غربی، یک روز تعطیل رسمی در آلمان است، در سال 1997 میلادی با پیشنهاد شورای عالی مسلمانان «روز درهای باز مساجد» نامگذاری شد. این روز فرصت مناسبی برای آلمانی‌ها و غیر مسلمانان است تا با فرهنگ و آیین و سنت‌های اسلامی در مساجد آشنا شوند.مرکز اسلامی هامبورگ که جزء بنیان گذاران نامگذاری این روز به نام روز باز مساجد است، امسال نیز همانند سالیان گذشته برای این روز برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دید و طبق روال سالیان گذشته، امسال نیز در روز چهارشنبه 3 اکتبر 2018 مراسم روز درهای باز مسجد امام علی(ع) با حضور قابل توجه بازدیدکنندگان برگزار شد.در طول این مراسم که از ساعت 10 تا 18 برگزار شد، راهنمایان مرکز اسلامی هامبورگ در چند نوبت ابتدا توضیحات کاملی در رابطه با بنای خارجی و داخلی مسجد امام علی(ع) ارائه می‌دادند. سپس توضیحاتی در مورد عقائد اسلامی به بازدیدکنندگان داده می‌شد.

روز درهای باز مساجد
پس از آن به ساختمان آکادمی و محل کتابخانه مرکز اسلامی هامبورگ که محل برگزاری نمایشگاهی از آثار هنری اسلامی ـ ایرانی بوده و محصولات سنتی ایران ارائه می‌شد، هدایت می‌شدند تا در آن محل ضمن بازدید از غرفه‌ها پاسخ  سوالات خود را دریافت کنند.

طی بررسی بازخوردها و گفتگو با تعدادی از بازدیدکنندگان، همگی بر این نکته اذعان داشتند که با بازدید از این مسجد تصویر ذهنی و دیدشان از اسلام و فرهنگ اسلامی تغییر یافت.

روز درهای باز مساجد
برخی از دیگر برنامه‌های این مراسم عبارت بودند از:

ـ معرفی فعّالیت‌های مرکز اسلامی و مسجد امام علی(ع) توسط راهنمایان در ساعت‌های معیّن

ـ برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای شرقی

ـ برگزاری نمایشگاه کالیگرافی (خطّاطی)

ـ برگزاری نمایشگاه کتاب به زبان آلمانی

ـ برگزاری نمایشگاه مجله الفجر و سلام کیندر

-برگزاری نمایشگاه محصولات ایرانی

همچنین در فضای حیاط مسجد، محلی برای سرگرمی کودکان و پذیرایی میهمانان در نظر گرفته شده بود که از آنان با انواع غذاهای گرم ایرانی، چای و قهوه پذیرایی به عمل می‌آمد.منبع: فارس نیوز
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x