تبیان، دستیار زندگی

اجرای مقام‌های خراسانی در تالار وحدت

خواننده شناخته شده پاپ و موسیقی مقامی خراسان در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌هایش از برگزاری یک کنسرت ویژه در تالار وحدت و تدوین آلبوم منتخب آثارش خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محسن میرزازاده

محسن میرزازاده خواننده شناخته شده موسیقی پاپ و موسیقی مقامی خراسان با اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه سال جاری کنسرتی را به همت موسسه فرهنگی هنری «فروغ فلق» در تالار وحدت تهران برگزار می‌کنم. در این کنسرت که با حال و هوای متفاوتی برگزار خواهد شد، قطعاتی از موسیقی مقامی خراسان به شکل تلفیقی موسیقی سنتی و موسیقی پاپ برای مخاطبان اجرا می‌شود.

میرزازاده افزود: در این اجرا که با تنظیم و رهبری ارکستر مجید نظام ضیا برگزار می‌شود، تلاش شده تا علاوه‌بر اجرای قطعات، بخش‌هایی را نیز به اجرای حرکات آیینی و محلی منطقه خراسان اختصاص دهیم که فکر می‌کنم می‌تواند برای مخاطبان جالب توجه باشد.

وی ادامه داد: این کنسرت با توجه به محتوایی که برای آن در نظرگرفته‌ایم با کنسرت‌هایی که طی ماه‌های اخیر برگزار کردم، دارای تفاوت‌هایی خواهد بود که تصور می‌کنم می‌تواند با استقبال مخاطبان مواجه شود. به هر حال رپرتوارهای برنامه در چند قطعه با کنسرت قبلی تفاوت‌های زیادی دارد که امیدوارم بتواند مورد استقبال قرار گیرد.

این خواننده دیگر کارهای آینده خود نیز گفت: مدتی است تمامی‌ کارهای مربوط به تازه‌ترین آلبومم را انجام داده‌ام که این اثر به نوعی منتخبی از آثار پرطرفدار من در سال‌های اخیر است و تعدادی از آنها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی برای مردم پخش شده است. این آلبوم از مدت‌ها پیش مجوزهای لازم را از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌دریافت کرده اما با توجه به اینکه هنوز موفق نشدم تهیه‌کننده‌ای برای آن پیدا کنم، همچنان در انتظار انتشارش هستم.

وی ادامه داد: فقدان تهیه‌کننده مناسب برای انتشار آلبوم‌ها یکی از معضلاتی است که خوانندگان فعال حوزه موسیقی به ویژه آنهایی که صرفا پاپ نمی‌خوانند با آن رو به رو هستند. اما من خواننده خوبی در حوزه موسیقی پاپ هستم اما در عین حال ترجیح می‌دهم در مسیری که انتخاب کرده‌ام، حرکت کنم و به سهم خود معرف گوشه‌ای از موسیقی منطقه خراسان با زبان موسیقی فیوژن باشم.

میرزازاده بیان کرد: من خواننده‌ای هستم که همواره دنبال اجرای آثاری بوده‌ام که هم بتواند رضایت مخاطبان غیرتخصصی موسیقی را فراهم کند و هم در حوزه توجه به موسیقی اقوام ایران حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. برای این کار هم به قول تهرانی‌ها پایه هستم، چون می‌دانم در این حوزه می‌توان کارهای خوبی کرد. من در حوزه‌های مختلف درخواست‌های زیادی برای اجرای برنامه زنده دارم که غیر از خراسان و تهران بتوانیم در خدمت مخاطبان باشیم اما وقتی تهیه‌کننده و مدیربرنامه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد قطعا جریان سازی هم اتفاق نمی‌افتد.
منبع: مهر