تبیان، دستیار زندگی

اجتماع ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان تهران در ورزشگاه آزادی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از اجتماع ۷۰۰ هزار نفری بسیجیان سراسر کشور و ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در تهران در رزو پنجشنبه خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سردار غیب پرور
سردار غلامحسین غیب پرور  رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در نشست خبری تشریح دستاوردهای مرحله اول و آغاز مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله 2 طی سخناخی اظهار داشت: این   رزمایش از نهم شهریور در تمام استان های کشور و در دو بخش آغاز شد. بخش اول رزمایش هزار گردان بیت المقدس در بیش از پانصد شهرستان کشور و بخش دوم آن رزمایش خدمت  رسانی بسیج بود.

وی افزود: در بخش خدمت رسانی این رزمایش بنا بود 7014 گروه جهادی به استعداد 150هزار نفر شرکت کنند اما در جریان اجرای رزمایش این عدد به 8هزار گروه جهادی افزایش پیدا کرد و این گروه‌ها در اقصی نقاط کشور به خدمت رسانی پرداختند.

سردا غیب پرور ادامه داد: 1973 پروژه در بخش عمرانی این رزمایش انجام شد و 60 درصد از اعتبارات مورد نیاز این بخش توسط خیرین و مردم تامین شد. این امر نشان دهنده آن است که وقتی موضوع خدمت رسانی مطرح باشد مردم با تمام وجود مشارکت می‌کنند. همچنین ما توانستیم  در مرحله اول این رزمایش حدود 168هزار خدمت پزشکی به مردم ارائه دهیم. در بخش فرهنگی این رزمایش هم 26هزار برنامه فرهنگی و آموزشی اجرا شد. در این بخش 22 خودرو سیار برای پخش فیلم تجهیز شد و برای اکران فیلم به دورترین روستاهای کشور اعزام شد.

وی با اشاره به دستاوردهای مرحله ا‌ول این رزمایش در حوزه اقتصادی عنوان کرد: 1187 پروژه نیز در حوزه اقتصادی در این رزمایش به مرحله اجرا گذاشته شد و همچنین 362 هزار بسته معیشتی،  جهزیه و لوازم التحریر بین مردم توزیع شد. همچنین 327 تیم تخصصی از بسیج جامعه کشاورزی نیز به نقاط مختلف کشور اعزام شدند.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه در 562 کارخانه 51 هزار کار گر بسیجی 209 هزار کار مجانی انجام دادند گفت: این اقدام در مرحله ا‌ول رزمایش و در قالب شیفت ایثار انجام شد و با این کار امید و نشاط دربخش کارگری دمیده شد. در یکماه گذشته در 1087 محله و روستا میز خدمت تشکیل شد که طی آن 4129 مدیر از بسیج جامعه کارمندان شرکت کردند و 42430 نفر از مردم از خدمات میز خدمت بسیج بهره مند شدند.

سردار غیب پرور تصریح کرد: بسیج اصناف نیز در این مدت طرحی به نام یک‌کاسب یک دانش آموز را ارائه کرد و بازاریان تعهد کردند که هرکدام از آنها یک دانش آموز را تحت پوشش قرار دهند. در این اقدام بیش از 53 هزار کاسب شرکت کرده و حدود 5 میلیارد تومان نیز هزینه کردند.

رئیس سازمان بسیج اظهار داشت: این رزمایش بعد از گذشت 35 روز به نقطه پایانی خودش خواهد رسید. در این مرحله حدود 700 هزار نفر از بسیجیان سازمان یافته در مراکز استان ها تجمع خواهند کرد. حدود 100 هزار نفر از این بسیجیان که متشکل از بسیجان تهران ‌و کرج هستند قبل از ظهر پنجشنبه در استادیوم آزادی تجمع خواهند کرد تا با آرمان‌های امام ‌و رهبری تجدید میثاق کنند.

وی گفت: برآیند این رزمایش آن است که ما در سخت ترین شرایط هم می توانیم کنار هم باشیم و از مشکلات عبور کنیم. تجمع روز پنجشنبه آغازی برای دومین چهلمین سال انقلاب اسلامی است و با اطمینان و ایمان به خدا چهل سالگی دوم انقلاب را آغاز  می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برنامه روز پنجشنبه گفت: در حال تلاش هستیم تا در این روز در بالاترین سطح میزبان مهمان ویژه ای باشیم. با محاسباتی که ماداریم بیش از 80 درصد از نیروهای جهادی ما و گردان‌های رزم ما عزیزان جوان و نوجوان ما هستند.

سردار غیب پرور با اشاره به کمک بسیج مبارزه به مفاسد اقتصادی گفت:  روند کشف کالاهای احتکار شده و مبارزه با مفاسد اقتصادی توسط همچنان با هماهنگی دستگاه قضایی ادامه دارد.

وی با تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش رسانه ای اقدامات بسیج در خدمت رسانی به مردم گفت: اگر این اقدامات رسانه‌ای بیشتر شود مردم نیز به صورت بهتری در جریان این اقدامات قرار می گیرند و این حق مردم است که از عملکردهای مثبت در کشور مطلع شوند.

وی ادامه داد: برخی زیر مجموعه‌های دولت به صورت کم حجم کمک‌هایی به ما کرده‌اند اما به آن صورنی که می بایست به ما کمک نکردند. پس از اجرای این  رزمایش نمایندگان مجلس اعلام آمادگی کردند که در زمینه قانوگذاری به ما کمک کنند تا قوانین مورد نیاز ما به تصویب برسد.
منبع: تسنیم