سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

راهکار مشکلات اقتصادی در مذاکره نیست

متأسفانه صدای دشمنان از برخی افراد معلوم‌الحال شنیده می‌شود که باوجود آن‌که بارها رهبر انقلاب تأکید بر رفع ضعف‌های اقتصادی به‌واسطه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های درونی کرده‌اند ولی باز هم صحبت از مذاکره برای رفع مشکلات می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
رئیسی
 حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز که در مسجد جامع خاتم‌الانبیا(ص) شهرک پردیسان برگزار شد، با اشاره به دشمنی و دسیسه‌چینی دشمنان در طول چهار دهه انقلاب اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تکیه بر خون پاک شهدا در برابر زیاده‌خواهی ایستاده و هیچ‌گاه در مقابله با دشمنان میدان را خالی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه اراده خداوند همواره بر برتری راه حق در برابر ظلم است، افزود: دشمنان از روز نخست انقلاب برای خاموش‌کردن نور انقلاب که توسط امام راحل بر پایه مردم‌سالاری دینی برپا شده بود تلاش کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: امروزه جبهه مقاومت در کشورهای مختلف با الگوگیری از انقلاب اسلامی در برابر جبهه استکبار شکل‌گرفته و بسیار تأثیرگذار بوده است و پیام انقلاب در سراسر جهان الگوی انسان‌های آزادی‌خواه شده است.

وی با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز عنوان کرد: شهدای این حادثه درس چگونه زندگی کردن را به ما آموزش داده‌اند و دشمنان باید بدانند هر روز شاهد شکست‌های پی‌درپی باشند.

تولیت آستان قدس رضوی هدف از این تحرکات را گرفتن زهرچشم از مردم دانست و تصریح کرد: شکل‌گیری جهالت مدرن در جهان با تکیه بر فناوری‌ها و رسانه‌های نوین شکل گرفته است.

وی با انتقاد از چشم دوختن به دست بیگانگان برای حل مشکلات یادآور شد: روشنفکر کسی نبوده که به غرب و شرق دل بسته باشد و روشنفکر واقعی کسی است که با دشمن‌شناسی وظایف خود را به‌خوبی انجام دهد.

رئیسی با تأکید بر برپا کردن آتش فتنه در جهان اسلام به‌واسطه داعش و جریان‌های تکفیری اظهار داشت: به‌برکت خون‌های پاک شهیدان هیچ‌گاه این تهدیدات و توطئه‌ها کارساز نبوده و قطعاً شکست نتیجه کار دشمنان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه صدای دشمنان از برخی افراد معلوم‌الحال شنیده می‌شود که با وجود آن‌که بارها رهبر معظم انقلاب تأکید بر رفع ضعف‌های اقتصادی به‌واسطه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های درونی کرده‌اند ولی باز هم می‌بینیم صحبت از مذاکره برای رفع مشکلات می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی خودباوری و برنامه‌ریزی درست را راهکار عبور از مشکلات اقتصادی برشمرد و گفت: با تکیه بر توانمندی‌های جوانان کشورمان می‌توانیم از این مشکلات هم عبور کنیم و نباید راهکار برطرف‌شدن مشکلات اقتصادی را در مذاکره و راهکار سیاسی جست‌وجو کرد.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان به‌دنبال سست کردن روحیه و انگیزه انقلابی در کشور هستند، اظهار داشت: آنان به‌دنبال بی‌هویت کردن دانشجویان هستند ولی باید با مدیریت درست و نگاه به ظرفیت‌های موجود به‌دنبال تعالی ارزش‌های اسلامی و انقلابی باشیم.
منبع: تسنیم