سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

استفاده بی رویه از گوشی های هوشمند موجب افسردگی دانش آموزان می شود

نتایج تازه ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی های هوشمند روی مغز دانش آموزان تاثیر منفی می گذارد و موجب ایجاد استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی در آن ها می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان
استفاده بی رویه از گوشی های هوشمند موجب افسردگی دانش آموزان می شود
نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌گذارد و موجب ایجاد استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی در آن ها می‌ شود.
نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌ های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌ گذارد و می‌تواند موجب آسیب به مغز آن ها شود.
بر اساس این بررسی صورت گرفته، دانش‌ آموزانی که به طور مداوم از گوشی‌ های هوشمند استفاده می‌کنند و در فضای مجازی حضور دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری می‌شوند و در نهایت بیش از دیگران مستعد افسردگی هستند.
بر اساس یک مطالعه که در سال 2017 و توسط مرکز تحقیقاتی "پیو" در جامعه آمریکا انجام شده است، 82 درصد مردم این کشور دارای گوشی هوشمند هستند، 92 درصد آنان هنگام خرید از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، 78 درصد آنان هنگام غذا خوردن در خانه با گوشی همراه کار می‌ کنند و 44 درصد آنان هنگام راه رفتن در خیابان مشغول کار کردن با گوشی همراه هستند.
به گفته این مرکز تحقیقاتی، 73 درصد نوجوانان به گوشی هوشمند دسترسی دارند و بیش از 92 درصد آنان هر روز در فضای مجازی فعالیت می‌کنند.
محققان کُره‌ ای تاکید می‌کنند، اعتیاد به اینترنت و گوشی‌ های هوشمند منجر به بی‌ تعادلی شیمیایی در مغز دانش‌ آموزان می‌شود و همین موضوع آن ها را در معرض استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی قرار می‌ دهد.

مطالب مرتبط:
با افسردگی دانش آموز چه کنیم؟
بیش فعالی / کمبود توجه و تمرکز
اینترنت کودکان در دستور کار وزارت ارتباطات

منبع: خبرگزاری فارس
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x