سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

وزیر بهداشت: حاشیه، درست می‌شود

وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره حواشی که اخیرا درباره وی به‌وجود آمده بود، گفت: حاشیه، درست می‌شود و ما هم مستثنی نیستیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
وزیر بهداشت
به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که علت ایجاد حاشیه اخیر برای وی در یکی از سفرهای استانی وی، چه بوده است؟ گفت: حاشیه، درست می‌شود و ما هم مستثنی نیستیم. از کسانی که حاشیه درست می‌کنند بپرسید "بجستان" کجاست، نمی‌دانند. من توصیه می‌کنم این افراد سری هم به مناطق محروم بزنند. یکی از مردم عزیزی که بارها در سفر به این مناطق ملاقات می‌کنیم، مشکل شخصی پزشکی داشت که راهنمایی‌اش کردم و به جای ماساژ از واژه فارسی‌ استفاده کردم. این اقدامی است که در مورد اطرافیان خودمان هم توصیه می‌کنیم. به نظرم مسائل دیگری پشت این قضایا وجود دارد و مردم آن را می‌فهمند.

وی درباره جایزه‌ای که در زمینه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر به ایران تعلق گرفته، تصریح کرد: در 10 روز گذشته دو اتفاق مهم رخ داد؛ اول اینکه سازمان بهداشت جهانی برای ریشه‌کن شدن بیماری تراخم در ایران تشکر کرد. بعد صد سال ایران جزو کشورهایی است که بیماری تراخم در آن دیگر وجود ندارد. جایزه مهم فردا که آقای ظریف یا یکی از همکاران دیگر دریافت می‌کنند در زمینه اقدامات ایران برای پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر است.

وزیر بهداشت افزود: خیلی از کشورها علاقه‌مند بودند تا این جایزه به آن‌ها تعلق گیرد، اما به‌ ایران تعلق گرفت. امیدواریم در عمل هم موفق شویم و از حمایت مردم نیز برخوردار شویم.

قاضی‌زاده هاشمی هم‌چنین درباره افزایش قیمت دارو و درمان بیماران تالاسمی اظهار داشت: مجلس مصوبه‌ای داشت که خوب نبود و آن مصوبه این‌گونه بود که اگر دارو در داخل موجود است از مشابه خارجی آن حمایت نشود. این باعث شد که رقم پرداخت این داروها افزایش یابد. تصمیمات غیر کارشناسی برای مردم دردسر شده است.
منبع: خبرگزاری تسنیم