سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اشتباهات داوران باید کاهش یابد

رئیس کمیته داوران فدراسیون می گوید اگر داوری اشتباه قضاوت کند، طبق آیین‌نامه با او رفتار خواهیم کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اصفهانیان
فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران ، درخصوص عملکرد داوران در هفته هفتم رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: متاسفانه در هفته ای گه گذشت داوران ما در دو دیدار اشتباه تاثیرگذار داشتند. مطمئنا کمیته داوران این مسئله را با آنها در میان می گذارد و طبق آیین نامه با داوران رفتار می شود. ما اشتباهات داوران‌مان را تایید می‌کنیم و باید آن‌ها را کاهش دهیم. برای این داوران کلاس‌های توجیهی برگزار می‌شود تا متوجه خطاهای خود بشوند و در قضاوت‌های بعدی خود آن را اصلاح کنند.

او در ادامه بیان کرد: با تمام احترامی که به باشگاهها دارم از آنها درخواست می کنم اگر اعتراضی نسبت به داوری در بازی‌های خود دارند، به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال ارسال کرده تا کمیته داوران پاسخگوی آن باشد. اگر داوری اشتباه قضاوت کرده، طبق آیین‌نامه با او رفتار خواهیم کرد و بالعکس اگر داوری عملکردش در بازی مثبت بوده، مورد تشویق قرار می‌گیرد.

اصفهانیان در ادامه مورد اتفاقات بازی صنعت نفت آبادان و پیکان گفت: مردم خونگرم آبادان فوتبال را کامل می‌شناسند. اگر هم نسبت به داوری اعتراضی دارند با ملهتب کردن ورزشگاه، فقط باعث می شوند تا داوران ما تمرکز خود را از دست بدهند. معتقدم این اتفاقات شایسته فوتبال ما نیست.

عضو هیات رئیسه فدراسیون در پایان گفت: در 56 بازی که در لیگ برتر انجام شد ، در کل اشتباهات داوری زیر 10 درصد بوده است که تلاش می کنیم این را به حداقل برسانیم. همچنین این هفته سعی کردیم داوران با تجربه را در کنار داوران جوان و با آتیه قرار دهیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین