تبیان، دستیار زندگی

چرا هنوز نتوانسته‌ام نیمه گمشده‌ام را پیدا کنم؟

افرادی زیادی هستند که از تنهایی رنج می‌برند. گاهی احساس می‌کنیم غیرممکن است کسی را پیدا کنیم که نه‌فقط چند صباحی بلکه برای همیشه در کنارمان بماند. در ادامه می‌خواهیم به ۷ دلیلی بپردازیم که می‌تواند علت تنها ماندن و ناکامی شما در پیدا کردن نیمه گمشده زندگی‌تان باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا هنوز نتوانسته‌ام نیمه گمشده‌ام را پیدا کنم؟

۱- هنوز درگیر رابطهٔ قبلی‌تان هستید

«خاموش کردن آتش با آتش»، تلاش برای ثابت کردن چیزی به کسی، نشان دادن اینکه هنوز «در فکرش» هستید؛ این کارها فایده‌ای برایتان ندارد و فقط باعث می‌شود بیشتر اذیت شوید. این رفتارها شمارا از شریک‌های عاطفی احتمالی‌تان دور می‌کند چون هیچ‌کسی دوست ندارد در زندگی کسی نقش جلیقهٔ نجات داشته باشد و وسیله‌ای برای برانگیختن حسادت شریک عاطفی قبلی شما باشد. به خودتان زمان دهید، خودتان را آرام کنید و سعی کنید متوجه شوید که دقیقاً دنبال چه هستید.

۲- انتظاراتتان به‌دوراز واقعیت است

بعضی زن‌ها به دنبال شاهزادهٔ رویاهای شان هستند و بعضی مردان هم به دنبال زنی هستند که از هر نظر کامل و بی‌عیب و نقص باشد. اما زندگی واقعی با آدم‌های واقعی داستان دیگری دارد. اول‌ازهمه باید به خودتان دقت کنید. چطور به نظر می‌رسید؟ چه چیزی برای عرضه به کس دیگری دارید؟ آیا او از بودن در کنار شما احساس خوبی می‌کند؟ شاهزاده‌ها با شاهزاده خانم‌ها ازدواج می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، اگر به دنبال کسی هستید که ویژگی‌ها و مهارت‌های مد نظر شمارا داشته باشد، اول باید سعی کنید همان ویژگی‌ها و مهارت‌ها را در خودتان ایجاد کنید.

۳- در فکر کسی هستید که باکس دیگری در رابطه یا متأهل است

وقتتان را تلف نکنید. البته هر چیزی در زندگی امکان‌پذیر است و نباید کسی را قضاوت کرد اما خوب به این مسئله فکر کنید: آیا می‌توانید کسی را که اهل خیانت است، نیمهٔ گمشدهٔ خودتان تصور کنید؟ هرگز سعی نکنید خودتان را قانع کنید که از شریک عاطفی یا همسر او بهتر هستید. حتی اگر روزی بتوانید جای شریک عاطفی یا همسر او را بگیرید، شک و تردید مثل خوره به جانتان خواهد افتاد و دائماً در این فکر خواهید بود که آیا او به شما هم خیانت می‌کند.

۴- اعتماد کردن برایتان سخت است

«همه شون سروته به کرباسن! همه شون فقط دنبال یه چیزن!» همهٔ ما این حرف‌ها را بارها از زن‌ها و مردهای اطرافمان شنیده‌ایم. البته این حرف‌ها خیلی هم به‌دور از واقعیت نیست، به‌خصوص اگر همیشه دلباختهٔ آدم‌های شبیه به هم شوید. به هر آشنایی گاه‌وبیگاهی زود اعتماد نکنید اما درعین‌حال، بابی اعتمادی بیش‌ازاندازه هم دیگران را کنار نگذارید. تقصیر آن‌ها نیست که شریک عاطفی قبلی‌تان شمارا اذیت کرده است. به اطرافیانتان خوب دقت کنید و از جزئیات مهم غافل نشوید.

۵- از جدی شدن رابطه می‌ترسید

نگرانی در مورد تغییر احساستان در کشاکش زندگی روزمره، ترس ناخودآگاه بابت از دست دادن حریم شخصی خود، ترس از اعتیاد به عشق زندگی‌تان، همگی دیواری نامرئی دور شما ساخته‌اند و شمارا از فرصت آشنایی با آدم‌های جدید محروم می‌کنند. اما چطور می‌توان این وضعیت را تغییر داد؟ راه‌حل فوری‌ای وجود ندارد اما مثل موارد قبلی این فهرست، سعی کنید اول روی خودتان کارکنید. یک سرگرمی جالب پیدا کنید، بیشتر بیرون بروید و افکار منفی را از خودتان دور کنید.

۶- میل شدیدی به تأیید شدن دارید

طاووس‌ها پرهای خود را برای نمایش دادن زیبایی‌شان باز می‌کنند، اما این رفتار تنها در دنیای حیوانات قابل‌قبول است. برای بیشتر آدم‌ها، چنین رفتاری تنها باعث تمسخر، خنده، ترحم و حتی آزردگی دیگران می‌شود. هر الگوی رفتاری دیگری هم که برای گرفتن تأیید دیگران امتحان کنید فایده‌ای نخواهد داشت. لباس‌های پرزرق‌وبرق نپوشید و لبخند نزنید اگر احساس راحتی نمی‌کنید. اول‌ازهمه، خودتان باشید. کسی که مناسب شما باشد قطعاً خود واقعی‌تان را می‌پسندد.

۷- عجله می‌کنید

بعضی افراد «شخص موردنظرشان» را در هرکسی می‌بینند و به‌عبارت‌دیگر دائماً دنبال آن شخص خاص هستند. البته خیلی خوب است که دنبال رابطهٔ جدی‌ای باشید اما همان قرار اول، اسمی که می‌خواهید روی بچه‌هایتان بگذارید را به زبان نیاورید! این رفتار ممکن است حتی کسانی که بی‌دلیل به شما جذب نشده‌اند را فراری دهد.
منبع : روزیاتو

 
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.