سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ناگفته های رابطه احساسی امام حسین(ع) و پسرش در «پدر, عشق و پسر»

کتاب« پدر, عشق و پسر» کتابی خواندنی از فرازهای زندگی حضرت علی اکبر(ع) است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
ناگفته های رابطه احساسی امام حسین(ع) و پسرش در «پدر, عشق و پسر»

علی اکبر (ع) بزرگترین فرزند امام حسین(ع) بود که شباهت زیادی به رسول اکرم (ص) داشت. تا آنجا که پدر بزرگوارشمی فرماید «هرگاه مشتاق دیدار پیامبر می شدیم به چهره او می نگریستیم» به همین جهت روز عاشورا وقتی اذن میدان طلبید و عازم جبهه پیکار شد، امام حسین به آسمان نگاه کرد وفرمود:« اللهم اشهد علی هؤلاء القوم فقد برز الیهم غلام اشبه الناس برسولک محمد خلقا و خلقا و منطقا و کنا اذا اشتقنا الی رؤیة نبیک نظرنا الیه»

ایشان در کربلا حدود 25 سال سن داشت و اولین شهید عاشورا از قبیله بنی هاشم بود.


معرفی کتاب:

کتاب «پدر,عشق و پسر» نوشته سید مهدی شجاعی و توسط انتشارات نیستان منتشر شده است.

در این کتاب فرازهایی از زندگی حضرت علی اکبر (ع) به تصویر کشیده می شود. وقایع از زاویه اول شخص و از زبان اسب آن حضرت « عقاب» روایت می شود و مخاطب راوی در داستان، «لیلی بنت ابی مرّه» مادر گرامی حضرت علی اکبر (ع) است.

فصول کتاب با عنوان «مجلس» نامگذاری شده که در هر مجلس، عقاب با زبانی عاطفی و دلنشین، صحنه ای از زندگی حضرت علی اکبر (علیه السلام) را روایت می کند و مجالس پایانی، به شهادت حضرتش در کربلا اختصاص دارد.

هر برش از زندگی حضرت در مجالس ده گانه نمایانده می شود، در انتهای هر مجلس به گونه ای به واقعه  کربلا مربوط و منتسب می شود و بدین ترتیب، تمام مجالس رنگ عاشورایی خود را حفظ می کند.

بخشی از کتاب:

عجیب بود رابطه میان این پدر و پسر. من گمان نمی کنم در تمام عالم، میان یک پدر و پسر، این همه تعلق، این همه عشق، این همه انس و این همه ارادت حاکم باشد. من همیشه مبهوت این رابطه ام. گاهی احساس می کردم که رابطه حسین با علی اکبر فقط رابطه یک پدر و پسر نیست؛ رابطه یک باغبان با زیباترین گل آفرینش است، رابطه عاشق و معشوق است، رابطه  دو انیس و همدل جدایی ناپذیر است. احساس می کردم رابطه علی اکبر با حسین، فقط رابطه  یک پسر با پدر نیست؛ رابطه مأموم و امام است، رابطه  مرید و مراد است، رابطه  عاشق و معشوق است، رابطه  محبّ و محبوب است و اگر کفر نبود می گفتم رابطه  عابد و معبود است

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین