سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

موزه موز کالیفرنیا، یکی از خنده دارترین موزه های جهان

موزه موز کالیفرنیا به عنوان بزرگترین مجموعه جهان که تنها به یک میوه اختصاص دارد در کتاب گینس ثبت شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
موزه موز کالیفرنیا،

ایده اولیه موزه موز کالیفرنیا به یک کنفرانس عکاسی در سال 1972 بر می گردد.  قضیه از این قرار است که کن بانیستر به عنوان معاون یک شرکت تولید برای این که مردم را بخنداند به آن ها یک استیکر موز چیکیتا داده است . در ادامه این قضیه او به فکر این می افتد که موز شبیه لبخند است، پس می تواند موجب لبخند مردم هم  بشود. ایده موزه موز کالیفرنیا نیز از این جا شروع می شود.

افتتاح موزه موز بین المللی در جهان سال ۱۹۷۶

بعد از اتمام آن کنفرانس عکاسی بانیستر ایمیل های مختلفی را در رابطه  با موز و لوازم جانبی موز دریافت کرد. پس از آن نیز او لقب بناناستر را برای خود برگزید. نام اختصاریT.B  یعنی Top Banana  را نیز برای خودش انتخاب کرد.  این لقب و اسم موجب افتتاح اولین باشگاه بین المللی موز در جهان شد. خیلی جالب است که یک میوه بتواند تمامی چیزهای یک موزه را به خود اختصاص دهد و  با این روند لبخندی را برای مردم به ارمغان بیاورد. لوازم اهدایی مرتبط به موز برای بانیستر آن قدرها زیاد شد که او در سال 1976 اقدام به تاسیس موزه موز بین المللی کرد. از جمله قابل توجه ترین موارد, اشیایی هستند که جنسشان از طلا است.

 اشیای موجود در موزه موز کالیفرنیا

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که در موزه موز اشیا به چه شکل هستند و اصلا با مراجعه به این موزه چه چیزهایی می توان دید؟

بهتر است بدانید که هر چیزی در این موزه خنده دار جهان ( موزه موز کالیفرنیا ) خواهید دید،  همگی به شکل موز هستند. اما این موزها در هر طرحی که بتوانید تصور کنید، در موزه موز هستند. برای مثال چوب لباسی به شکل موز، نمکدان، دکمه ،کرم ، لیوان ،جوراب، گردن بند ،عروسک ، کتاب، دمپایی، صابون، دستگاه ضبط و... این آثار بامزه و خنده دار چیزی در حدود 17 هزار عدد می شود. همچنین تنوع جنس درمحصولات موزی، آن ها را بسیار جالب تر از هر آنچه فکر کنید ،کرده است.

در موزه موز کالیفرنیا خودتان را مهمان یک شیک موز کنید!

بله  از جذابیت های دیگر موزه موز کالیفرنیا وجود یک کافی شاپ پر از خوراکی های موز در آن است. کافیست در زمان بازدید خود از این موزه یک شیک موز ،بستنی موز و.... خوشمزه سفارش دهید و لحظاتی را در یک فضای موزی سپری کنید. حتما در زمان دیدن این موزه خنده دار جهان, لبخند و خنده مهمان لبان شما خواهد شد. پس اگر به کالیفرنیا می روید، بازدید از این موزه خنده دار و صدالبته جالب را فراموش نکنید.

عضویت در باشگاه موزه موز کالیفرنیا

برای عضو شدن در این موزه بامزه موز در کالیفرنیا باید مبلغ 15 دلار را پرداخته کرده و برای خود یک لقب انتخاب کنید. همچنین کسانی که اشیای زیادی به موزه اهدا کنند موفق به دریافت لقب BANANA MERIT  خواهند شد. با توجه به فعالیت اعضا در این موزه درجاتی از قبیل دکترای بنانیستری نیز به آنها اختصاص پیدا می کند. با عضویت در موزه موز کالیفرنیا یکی از خنده دارترین موزه های جهان از تخفیفات متعددی نیز بهره مند خواهید شد. با نمایش اثر موزیتان نیز مزایایی به شما تعلق می گیرد. از اتفاقات جالب این موزه عضویت بسیاری از افراد مشهور سینما ،خوانندگی و سیاسی در آن است.

امکان خرید از موزه موز کالیفرنیا وجود دارد؟

اگر می خواهید یک هدیه بامزه و منحصر به فرد بخرید، این کار را در زمان بازدید موزه موز کالیفرنیا انجام دهید. در این موزه خارق العاده هزاران اشیای موزی شکل هستند که می توانند یک سوغاتی تازه از کالیفرنیا برای عزیزانتان باشد.

 هم چنین بناناستر در سال 2010 موزه موز را فروخت و این موزه دیگر به باشگاه ارتباطی ندارد ولی باز هم در کالیفرنیا هست.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین