سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اگر به دنبال موفقیت هستید...

9 عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند

اگر در زندگی شخصی خود به دنبال موفقیت باشیم، باید تلاش کنیم قدرت ذهنی و روانی خود را به‌کارگیریم و بادید تازه‌ای به مسائل نگاه کنیم. قبل از هر چیز باید دانست که قدرت ذهنی همانند تمام مهارت‌ها، اکتسابی و قابل یادگیری است. «یوکن» به نقل از کتاب «کارهایی که افرادی با ذهن قدرتمند هیچ وقت انجام نمی‌دهند» نوشته «اِیمی مورین» یکی از روان‌درمان‌های باتجربه، به 9 عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند، اشاره می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
9  عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند

1- هیجانات خود را کنترل می‌کنند

شاید خیلی‌ها تصور کنند افرادی که ذهن قدرتمند دارند هیجانات خود را سرکوب می‌کنند، اما «مورین» در این باره می‌گوید : «این افراد به‌خوبی از هیجانات خود مطلع هستند. آن‌ها می‌دانند که احساساتشان چطور روی افکار و رفتار آن‌ها تأثیر می‌گذارد. علاوه بر آن، می‌دانند که برای دست‌یابی به بالاترین میزان توانایی‌های خود، در جهت خلاف احساسات خود رفتار کنند.»

2- بسیار خوش بین هستند

افراد با ذهن قدرتمند خوش‌بینی واقع بینانه را هر روز تمرین می‌کنند چراکه گاهی داشتن افکاری مثبت امکان‌پذیر نیست و منفی‌بافی بیش‌ازحد نتیجه معکوس دارد. «مورین» می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به‌خوبی می‌دانند که گاهی افکارشان درست نیست و در تلاش‌اند تا منفی نگری خود را کنار بگذارند. پس افکار منفی خود را رها می‌کنند و جای آن را به فکرهای واقع بینانِ می‌دهند.»

3- به راحتی مشکلات خود را حل می‌کنند

«مورین» درباره افراد با ذهن قدرتمند می‌گوید: «کسانی که ذهن قدرتمند دارند، خود را نگران کارهای بی نتیجه نمی‌کنند.» پس به‌جای این که از مشکلات خود ناراحت شوید و گله و شکایت کنید و مدام بگویید کاش این اتفاق نمی‌افتاد، به دنبال دلیل اشتباه باشید و تلاش کنید آن‌ها را برطرف کنید. یاد بگیرید چطور خطرات را محاسبه کنید و بعدازآن به سمت جلو بروید.

4- با خودشان بسیار مهربان‌اند

افرادی که ذهن قدرتمند دارند، خود را برای اشتباهات سرزنش نمی‌کنند و همواره با خودشان مهربان هستند، آن‌ها به‌گونه‌ای با خود حرف می‌زنند که انگار با یک دوست صمیمی صحبت می‌کنند. «مورین» در این باره می‌گوید: «افراد با ذهن قدرتمند در مقابل انتقادات درونی خود می‌ایستند. آن‌ها اشتباهاتشان را می‌بخشند و برای دست‌یابی به اهداف، به خود روحیه می‌دهند.»

5- مرزبندی‌های صحیحی دارند

افراد با ذهن قدرتمند همواره روی قدرت خود متکی هستند. «مورین» در این باره می‌گوید: «وقتی مرزهای فیزیکی و احساسی درستی نداشته باشید، قدرت خود را از دست می‌دهید؛ اما همواره کسانی که ذهنی قدرتمند دارند با رفتار قاطعانه برای خود مرزبندی‌های درستی به وجود می‌آورند. این افراد خود را مسئول رفتارها، احساسات و افکارشان می‌دانند و نمی‌گذارند کسی برای آن‌ها تصمیم بگیرد.»

6- زمان را به‌خوبی مدیریت می‌کنند

«مورین» در این باره می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به زمان اهمیت می‌دهند و آن را منبعی محدود تلقی می‌کنند.» آن‌ها همواره در تلاش‌اند تا از وقت خود به بهترین وجه ممکن استفاده کنند. او ادامه می‌دهد: «این افراد بیشتر روی کارهای نتیجه‌بخش و پربازده تمرکز دارند و انرژی و وقت خود را برای مرور گذشته و کینه‌ورزی هدر نمی‌دهند.»

7- برای رسیدن به اهدافشان در تلاش هستند

برای این که در زندگی به اهداف و خواسته‌های خود برسید، باید زمان صرف کنید. افرادی که ذهن قدرتمند دارند به‌خوبی به این مسئله واقف‌اند و می‌دانند انتخاب‌های امروزشان سبب تأثیرگذاری روی آینده می‌شود.

8- همواره پیشرفت خود را بررسی می‌کنند

وقتی هر کاری در توانتان است انجام دهید، خواهید توانست از تمام استعدادهای خود بهره ببرید. ابتدا باید نقطه ضعف‌های خود را بشناسید و بعد بدون بهانه کارتان را آغاز کنید. «مورین» در این باره می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به‌جای این که برای اشتباهات و شکست‌های خود بهانه بیاورند، به دنبال راهکارهایی هستند که به پیشرفت آن‌ها کمک می‌کند.»
منبع:موفقیت

 
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین