• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/05/27
  • تاريخ :

جکی چان در ایران !

كونگ فو نخستین پل براى ورود ستاره هاى ورزش

جکی جان پلی برای ورود ستاره ورزش جهان به ایران

چند روز پیش سرپرست جدید فدراسیون كونگ فو در یكى از مصاحبه هایش گفته بود كه در اولین كنفرانس مطبوعاتى خود مى خواهد یك بمب خبرى منفجر كند!

جكى چان، سوپراستار فیلم هاى هالیوودى و افسانه هاى هنگ كنگى به تهران سفر مى كند! این همان بمب خبرى سرپرست جدید كونگ فو بود.

خب، با كمى تعمق و فرو رفتن در عمق ماجرا در مى یابیم كه در این قضیه نگاهى حرفه اى پنهان شده است و گویا آقاى سرپرست با این ترفند از همین ابتداى كار به دنبال امضاى حكم ریاست اش است چرا كه بعد از ورود این آقاى بازیگر كه محبوبیت بسیارى در عالم ورزش هاى رزمى و فیلم هاى اكشن این چنینى دارد، طبیعى است كه نوع عملكرد به بالاترین درجه ارتقاى خود مى رسد و بعد! بى شك على منتظرى كه در حال حاضر سرپرستى موقت فدراسیون كونگ فو را عهده دار است با انجام و عملى كردن این عهد خود مى تواند این رشته ورزشى رزمى را در داخل ایران بسیار بیش از گذشته احیا كند و مروج آن باشد چرا كه حضور جكى چان در قالب یك میهمان ویژه در مسابقه هاى جام باشگاه هاى جهان كه قرار است شهریور ماه در شهر زنجان برگزار شود، بازتاب و انعكاس خبرى زیادى را در پى دارد و بى شك نیز تمامى رسانه هاى خارجى بر انتشار این خبر سنگ تمام مى گذارند. این اقدام درخور توجه مى تواند راهگشاى ورود بسیارى از ستاره هاى ورزش جهان به داخل ایران باشد و اگر از این رخدادها كمى منطقى تر و حرفه اى تر در تمامى رشته هاى ورزشى حمایت شود، در آینده اى نزدیك مى توانیم شاهد رشد چشمگیرى در جامعه ورزش ایران باشیم، چرا كه این شارژهاى روحى مى تواند تبعات مثبتى را در بین ورزشكاران به وجود بیاورد. از همه مهم تر تبلیغ بیش از پیش ورزش ایران در میادین بین المللى است كه به چشم مى آید.

البته و صد البته این ها همه مستلزم این است كه مسؤولان ورزش كشور تدابیرى بیندیشند تا با هزینه كردن در این بخش یك سرى از رشته هاى ورزشى و ورزشكارانش را از حالت ركودزدگى نجات داده و خون جدیدى به كالبد آنها تزریق كنند، چون انگیزه و ایجاد انگیزه یكى از عوامل مهم درنتیجه گیرى ورزشكاران ملى است. مثلاً میشائیل شوماخر از قهرمانان اتومبیلرانى جهان، راجر فدرر از صاحبنامان تنیس، یان تروپ از برترین هاى شناى دنیا و... از نفراتى هستند كه ورودشان به ایران باعث مى شود تا جوانان علاقه مند به رشته هاى مختلف امیدوارانه تر به آینده ورزشى خود ادامه مسیر دهند.

محمود طالقانى نایب رییس فدراسیون كونگ فو با تأیید مطالب فوق جزییات حضور جكى چان ستاره هالیوودى فیلم هاى رزمى را توضیح مى دهد: «طبق اعلام قبلى سرپرست فدراسیون كونگ فو در كنفرانس مطبوعاتى اخیر، قرار است كه این اتفاق بیفتد و ما آن را به فال نیك مى گیریم.»

جکی جان پلی برای ورود ستاره ورزش جهان به ایران

طالقانى مى گوید: «درباره چگونگى حضور جكى چان باید عرض كنم كه ما از طریق اینترنت و ایمیل به سایت شخصى او به این نكته پى بردیم كه برادر جكى چان مدیر برنامه هایش است و باید از طریق او برنامه هایمان را به این ستاره هالیوودى اعلام كنیم. بدین ترتیب با انجام این كار و از طریق ایمیل توانستیم با ایشان ارتباط برقرار كنیم و موفق شدیم تا تمامى اهداف خود از سفر جكى چان به ایران را برایش تشریح كنیم. او نیز پس از ارسال ایمیلى در جواب ما اعلام كرد كه این موضوع را به جكى چان انتقال داده و مورد استقبال او واقع شده است. فقط فرصتى را از ما طلب كرده تا بتواند در این باره شرایط خود را بررسى و در نهایت طى چند روز آینده به ما اعلام كند. ما همچنان منتظر جواب قطعى مدیر برنامه هاى جكى چان هستیم و به شدت پیگیر این موضوع هستیم.»

طالقانى ادامه مى دهد: «با توجه به آمارهایى كه از سایت جكى چان به دست آوردیم این هنرمند هنگ كنگى در حال حاضر در آمریكا ساكن است و به زندگى خود ادامه مى دهد. مسؤولان نیز قول داده اند براى ورود او به ایران تمامى تلاش خود را مى كنند تا مشكلى پیش نیاید. بعد از اعلام رسمى و صددرصد جكى چان براى حضور در ایران، ما بلافاصله باید مسائل امنیتى و امكانات لازم را فراهم كنیم تا خداى ناكرده هیچ نقصانى به وجود نیاید. چون دوست نداریم این، اولین و آخرین بارى باشد كه شاهد حضور چنین چهره هاى مطرحى در ایران باشیم. ما مى خواهیم اولین پلى باشیم براى ورود چهره هاى نامى ورزش جهان به كشور عزیزمان ایران.»

نایب رییس فدراسیون كونگ فو به نكته جالب توجه دیگرى اشاره مى كند كه آن برمى گردد به بخش اسپانسرینگ این برنامه. بعد از اعلام نام جكى چان براى حضور در ایران اكثر شركت ها و كارخانجات مطرح با تماس با فدراسیون، خواستار این شده اند تا تمامى هزینه هاى این ویژه برنامه و مسابقات باشگاه هاى جهان را تقبل كنند زیرا بعد تبلیغاتى این موضوع بازتاب جهانى دارد و طبیعى است كه این اتفاق نادر با چنین پیشنهادهایى مواجه شود. ان شاءالله كه این امر رنگ واقعیت به خود بگیرد و شاهد حضور جكى چان در كشورمان باشیم.»

او، به نظر بسیار مساعد مسؤولان سازمان تربیت بدنى نیز اشاره مى كند: «اكثر مسؤولان رده بالاى سازمان ورزش قریب به اتفاق موافق این امر هستند و از الان حمایت خود را در این باره اعلام كرده اند.»

طالقانى بار دیگر برنامه رقابت هاى كونگ فو در قالب جام باشگاه هاى جهان را تشریح مى كند: «این مسابقه ها از ۶ تا ۹ شهریور ماه در زنجان برگزار مى شود. در روز ششم پذیرش ورزشكاران را داریم. در روز هفتم وزن كشى آنهاست و در روز هشتم رقابت ها شروع مى شود. اختتامیه پیكارها نیز در روز نهم شهریور برگزار مى شود.» او مى گوید: « تیم هاى تركمنستان، ارمنستان، پاكستان، افغانستان (دو تیم)، عراق، آلمان، انگلستان، فنلاند، آذربایجان، آمریكا، گرجستان، سوریه، امارات، تركیه و بلغارستان تا به حال براى حضور در این مسابقه ها اعلام آمادگى كرده و اسامى ورزشكارانشان را به ما معرفى كرده اند.»

او ادامه مى دهد: «در این رقابت ها كه براى اولین بار به میزبانى ایران برگزار مى شود، تیم ایران قرار است با سه تیم شركت كند.»

طالقانى مى گوید: «در این مسابقه ها و در بخش آقایان، در رقابت هاى آزاد اوزان ۶۰- و ۶۷- و ۷۶- و ۸۶ كیلوگرم ورزشكاران خود را مى شناسند. در نیمه آزاد در بخش آقایان اوزان ۶۰- و ۶۵- و ۷۰- و ۸۰- و ۹۰+ كیلوگرم در نظر گرفته شده است و در قسمت بانوان نیز اوزان ۵۶- و ۶۰- و ۷۰- كیلوگرم براى آنها در نظر گرفته شده است.» نایب رییس فدراسیون كونگ فو به جوایز مسابقه ها اشاره مى كند: «هدایاى نفرات برتر این دوره از مسابقه ها به ترتیب و براى نفر اول ۵۰۰ دلار، نفر دوم ۲۵۰ دلار و نفر سوم مشترك ۱۰۰ دلار است.»

UserName