سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

مجموعه شعر «پر پرواز» منتشر شد

مجموعه شعر «پر پرواز» سروده «عبدالمجید فرایی» از شاعران پیشکسوت و آیینی شهرستان ری با مقدمه استاد محمد شجاعی به زیور طبع آراسته شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجموعه شعر «پر پرواز»

مجموعه شعر «پر پرواز» در بردارنده 142 قطعه شعر منتخب از این شاعر است که به عنوان «دفتر دوم» و با موضوعات مختلف دینی سروده شده است.

محمد شجاعی نویسنده و مؤلف کتب مذهبی در مقدمه این مجموعه شعر آورده است: «زبان شعر از زیبا ترین و قدرتمندترین ظهورات آدمی است که خداوند حکیم در وجود انسان به ودیعه نهاده است. از یک سو به دلیل وجود سجع و قافیه و آهنگ از مظاهر جمال و مصادیق هنر است، از سوی دیگر به دلیل قدرت نفوذ و تاثیرگذاری در دل ها و تسخیر جان انسان ها، از مظاهر جلال است.»

در بخش دیگری از این مقدمه آمده است: «کتاب حاضر که پر پرواز نامیده شده است، اثر طبع سلیم برادر گرانقدر و پرتلاش جناب آقای عبدالمجید فرایی است. شاعر عزیز و ارجمند مردمی که با اشعار زیبای آئینی و اشعاری با مضامین اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و عرفانی، جان جوانان و مردم حق طلب و خوب ایران را روشنایی می بخشد.»

گفتنی است «عبدالمجید فرائی» در سال1322 در یک خانواده روحانی در شهرستان زنجان متولد شد. تا 15 سالگی در زنجان اقامت داشت و سپس به تهران آمد.

وی از 10 سالگی به سرودن شعر پرداخت و که اکنون بالغ بر 30 هزار بیت اشعار عرفانی، آئینی و حماسی در قالب های مختلف و به خصوص غزل سروده است.

او درسال های 1387-1388-1390شاعر برگزیده استان تهران از شهر ری بوده است .

مجموعه شعر «ما راست قامتیم» نخستین کتابی است که از این شاعر پر کار منتشر شده است.

مجموعه شعر «پر پرواز» در 172 صفحه در قطع رقعی به بهای 13هزار تومان و با شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات «سمیع» منتشر شده است.

منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری