سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

مجموعه شعر «سفیران برگزیده الهی» منتشر شد

مجموعه شعر «سفیران برگزیده الهی» سروده «عبدالمجید فرایی» از شاعران پیشکسوت و آیینی کشور به زیور طبع آراسته شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شعر «سفیران برگزیده الهی»

این مجموعه شعر که برای نخستین بار در کشور منتشر می شود، شامل 29 قطعه شعر در وصف 29 پیامبر الهی از حضرت آدم (ع) تا حضرت خاتم (ص) در قالب های مختلف بوده که به عنوان «دفتر سوم» از این شاعر آیینی منتشر شده است.

محمد شجاعی نویسنده و مؤلف کتب مذهبی در مقدمه این مجموعه شعر آورده است: «زبان شعر از زیبا ترین و قدرتمندترین ظهورات آدمی است که خداوند حکیم در وجود انسان به ودیعه نهاده است. از یک سو به دلیل وجود سجع و قافیه و آهنگ از مظاهر جمال و مصادیق هنر است، از سوی دیگر به دلیل قدرت نفوذ و تاثیرگذاری در دل ها و تسخیر جان انسان ها، از مظاهر جلال است.»

در بخش دیگری از این مقدمه آمده است: «کتاب حاضر که سفیران برگزیده الهی نامیده شده است، اثر طبع سلیم برادر گرانقدر و پرتلاش جناب آقای عبدالمجید فرایی است. شاعر عزیز و ارجمند مردمی که با اشعار زیبای آئینی و اشعاری با مضامین اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و عرفانی، جان جوانان و مردم حق طلب و خوب ایران را روشنایی می بخشد.»

گفتنی است «عبدالمجید فرائی» در سال1322 در یک خانواده روحانی در شهرستان زنجان متولد شد. تا 15 سالگی در زنجان اقامت داشت و سپس به تهران آمد.

وی از 10 سالگی به سرودن شعر پرداخت و که اکنون بالغ بر 30 هزار بیت اشعار عرفانی، آئینی و حماسی در قالب های مختلف و به خصوص غزل سروده است.

او درسال های 1387-1388-1390شاعر برگزیده استان تهران از شهر ری بوده است.

تاکنون مجموعه شعر های «ما راست قامتیم» و «پر پرواز» از این شاعر پر کار منتشر شده است.

مجموعه شعر «سفیران برگزیده الهی» در 240 صفحه در قطع رقعی به بهای 16هزار تومان و با شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات «سمیع» منتشر شده است.منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری